×
Wyszukaj w serwisie
×

Święto Pluszowego Misia

25 listopada 2016 roku swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś.

Mimo wielu bardziej atrakcyjnych, coraz nowocześniejszych zabawek moda  na  pluszowe misie nie przemija, bo „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”.                                    

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia uczniowie klasy 2e i 3c z naszej szkoły pod opieką Pani Dominiki Włoszek i Pani Moniki Małoty postanowili uczcić Urodziny Misia.

Z tej okazji dnia 24 listopada w Miejskim Domu Kultury zorganizowali uroczystość, na którą zaprosili najmłodszych słuchaczy z Publicznego Przedszkola  Nr 1 i Publicznego Przedszkola Nr 2 oraz uczniów klasy 1a Szkoły Podstawowej.

Program uroczystości obejmował:

  • wysłuchanie opowiadania pt.: „Historia pluszowego misia”
  • prezentację misiów – dzieci opowiadały o słynnych bajkowych i filmowych pluszakach
  • naukę wyliczanki Puchatka
  • taniec i wspólne śpiewanie dzieci w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia”

Jednak głównym punktem uroczystości było przedstawienie pt. „Bal u Misia”.  Dzieci wytrwale przygotowywały się do swojego występu, ćwicząc przydzielone role i śpiewając piosenki, a także tańcząc. Było to pierwsze wystąpienie uczniów na tak dużej scenie i tak dużą publicznością,. Mimo ogromnej tremy,  poradziły sobie doskonale.

Uwieńczeniem całej uroczystości był poczęstunek dla naszych gości w postaci własnych wypieków - misiowych pierniczków.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i kreatywności spotkanie przebiegło w radosnej, przyjaznej, ciepłej atmosferze i było naprawdę „misiowo” udane. Uśmiech i zadowolenie na twarzach dzieci - to najlepsze podsumowanie zorganizowanej imprezy.

Dziękujemy Dyrekcji i przedszkolakom z Publicznego Przedszkola Nr 2 za podziękowanie   i słodki poczęstunek dla uczniów klasy 2e i 3c.

Monika Małota

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII: