×
Wyszukaj w serwisie
×

Andrzejki z nauką w pałacu

W tym roku Andrzejki w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim obchodziliśmy inaczej, niż zawsze i inaczej niż wszyscy.

Pani Agnieszka Adamska, nauczyciel fizyki, wraz ze swoimi uczniami, zaprosiła nas do Gimnazjum w Lewinie Brzeskim. Podczas specjalnie zorganizowanych zajęć mogliśmy zobaczyć jedne z najciekawszych doświadczeń z zakresu fizyki, które – co tu dużo mówić – według nas mają wiele wspólnego z czarami i magią. Gimnazjaliści wprowadzili nas w niezwykły świat niemożliwych (a jednak!) zjawisk. Jak to się dzieje, że można przykleić szklankę do balona bez użycia kleju albo z małego ptysia zrobić ogromnego? Tego nie wie nikt z nas, ale pani Agnieszka i jej uczniowie wiedzą. My też za kilka lat zdobędziemy tę tajemniczą wiedzę.

Nauka, nauką, ale bez typowo andrzejkowych „czarów” nie byłoby przecież Andrzejek. Dlatego po prezentacji doświadczeń przyszedł czas na wróżby. Dzięki nim mogliśmy się dowiedzieć, kim zostaniemy w przyszłości, jakie życie nas czeka i jakie imię będzie nosił nasz wybranek lub wybranka. Na koniec każde dziecko otrzymało słodki upominek z wróżbą. Wszyscy oczywiście wiemy, że to takie wróżby z przymrużeniem oka. Chodzi przecież o dobrą zabawę oraz kultywowanie staropolskich tradycji.

Za możliwość organizacji imprezy andrzejkowej dla dzieci ze Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim serdecznie dziękujemy Dyrekcji Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lewinie Brzeskim.

Na ręce Pani Agnieszki Adamskiej składamy natomiast podziękowania za wspaniałe przygotowanie całego spotkania. Wolontariusze, którzy poprowadzili doświadczenia oraz wróżby to: Julia Mazur, Katarzyna Siomka, Aleksandra Jach, Arkadiusz Kleparski, Szymon Kulig, Mateusz Domański, Marcin Keller, Rafał Studziński, Bartosz Moszczyński, Katarzyna Capenko, Paulina Skulska, Aleksandra Górecka, Kamila Dworak, Wanesa Pelic, Magda Kotyś, Monika Kotyś, Martyna Pilipczuk, Krystian Ambrozik, Arkadiusz Szwarc. DZIĘKUJEMY!!!

Bronisława Nazarko