×
Wyszukaj w serwisie
×

Koło Gospodyń Wiejskich w Łosiowie na podium konkursu kulinarnego

Brzeski Pułk Saperów, Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie i Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj to organizatorzy  spotkania bożonarodzeniowego w brzeskiej jednostce, które odbyło się 8.12.2016 r.         

Koło Gospodyń Wiejskich w Łosiowie wzięło udział w konkursie  „Kurczę pieczone na świątecznym stole” i sukces! Zajęliśmy I miejsce . Konkurencja była duża i bardzo wysmakowana, kurczęta serwowano w różnych postaciach : w pomarańczach, w galarecie, sałatka z kurczakiem, rozmaite rolady. My zaproponowaliśmy roladę z kurczaka w musie jabłkowo-chrzanowym. Myślę, że poza wybornym smakiem nasz kurczak zachwycił jurorów wyglądem i kolorystyką . Dużym szokiem była dla Nas nagroda, otrzymałyśmy bowiem od firmy FordStore BCH Chwaliński weekend z ich autem zatankowanym do pełna. Istne szaleństwo nie wiem jeszcze co autorki przepisu wymyślą , ale pewne, że trzeba będzie je tam zawieźć a kto będzie kierowcą wiadomo!

Cieszymy się bardzo i jeszcze raz wielkie gratulacje autorkom przepisu Marysi i Irenie.  Poniżej mini fotorelacja (pierwsza fotka to nasz wyrób.)

 opr. Małgorzata Wieczorek-Smolińska