×
Wyszukaj w serwisie
×

Spotkanie przy choince w PSP w Skorogoszczy

W niedzielę, tj. 11.12.2016, w PSP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Skorogoszczy odbyło się coroczne Spotkanie przy choince, w czasie którego cała społeczność szkolna miała okazję do wspólnego spędzenia niedzielnego popołudnia w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili m.in. Przewodniczący Rady Miejskiej pan Waldemar Włodek, radni Skorogoszczy , Chróściny, Borkowic - pan Dariusz Zięba, pan Władysław Górka, pani Ilona Gwizdak, Dyrektor PDDz pani Marzena Kłysz, przyjaciele szkoły pan Edward Marciniak i pan Lesław Tomczak.  

Główną atrakcją spotkania były występy dzieci. Uroczystość rozpoczęli uczniowie klas I i III a, które pod opieką pani R. Fiałki i pani D. Dratwy-Postrożnej wystawiły jasełka przy żłóbku Dzieciątka Jezus. Z kolei uczestnicy zajęć artystycznych wraz z opiekunem panią A. Nazimek przedstawili inscenizację pt. „Emmanuel w drugim człowieku”. Natomiast pani B. Kania z kołem polonistycznym przygotowała przedstawienie pt. „Dzień wigilijny”. W obydwu inscenizacjach udane  role anioła i Maryi zagrała również pani Dyrektor Renata Pawlus. Nie zabrakło też występów rodziców uczniów klasy II, którzy zaprezentowali pantomimę pt. „O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”, w roli lektora wystąpiła pani K. Zalewska. Następnie wiersze o tematyce świąteczno-zimowej recytowali uczniowie klasy III b, których do występu przygotowała pani W. Połaniec. Występy artystyczne uświetnił śpiewem szkolny zespół wokalny, którego opiekunem jest pani M. Utzig.

W czasie spotkania rodzice serwowali własne ciasta i kawę. Nie zabrakło też akcentów typowo świątecznych, jak opłatek, choinka, wspólne śpiewanie kolęd. Na zakończenie głos zabrał pan Waldemar Włodek, który był posłańcem radosnej nowiny, a mianowicie przekazał wszystkim informację o podjęciu przez Radę Miasta i Gminy Lewin Brzeski uchwały o rozbudowie szkoły w Skorogoszczy. Biorąc do ręki biały opłatek, życzymy wszystkim szczęścia i radości serca w nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.