×
Wyszukaj w serwisie
×

Dawno, dawno temu w Londynie…

90 lat temu w Londynie urodziła się dziewczynka, której nadano imię Elżbieta. Kilka miesięcy po niej przyszedł na świat sympatyczny miś, którego autor nazwał Winnie-the-Pooh. Ta pierwsza stała się najdłużej rządzącą monarchinią imperium brytyjskiego, która jako mała dziewczynka uwielbiała przygody tego drugiego, czyli misia ze Stumilowego Lasu, podobnie jak liczne pokolenia dzieci na całym świecie.

Mowa oczywiście o królowej Anglii, Elżbiecie II oraz o misiu, którego polskie dzieci znają pod nazwą Kubuś Puchatek. Z okazji ich wyjątkowych jubileuszy pojawiło się opowiadanie, w którym mały miś wraz z przyjaciółmi wybiera się do Londynu, aby złożyć Jej Królewskiej Mości życzenia urodzinowe.

7 grudnia 2016 roku dzieci biorące udział w kursie języka angielskiego „FunEnglish” przybyły do kącika dla dzieci w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim, aby podążyć śladami Kubusia Puchatka i zrobić sobie wycieczkę po stolicy Wielkiej Brytanii.  Do Londynu uczestnicy polecieli samolotem, by potem w drodze do Buckingham Palace zobaczyć najbardziej charakterystyczne dla tego miasta miejsca i rzeczy. Nie mogło wśród nich zabraknąć słynnej wieży zegarowej - Big Bena, wspaniałego mostu zwodzonego zwanego Tower Bridge, czy nierozłącznie kojarzonych z Londynem czerwonych dwupiętrowych autobusów. Koło godziny piątej, zgodnie z angielską tradycją, nastał „tea time” czyli czas na herbatę z mlekiem i drobną przekąską. Po udanym „tea party” dzieci wróciły do domów, aby z zaspokojonym pierwszym poobiednim głodem zjeść polską kolację.

 

 

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl