×
Wyszukaj w serwisie
×

Mikołajki w Przeczy

3 grudnia br. Biblioteka Publiczna, sołtys, radni, rada sołecka oraz Przedszkole Publiczne w Przeczy zorganizowali imprezę mikołajkową dla dzieci z sołectwa Przecza. W czasie trzygodzinnego spotkania dla małych mieszkańców przygotowano szereg atrakcji: pląsy i zabawy przy muzyce, gry, zabawy, konkursy. Dużą atrakcją imprezy był teatrzyk kukiełkowy przygotowany przez panie bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim pt.: „Opowieść wigilijna” na motywach książki K. Dickensa pod tym samym tytułem.

Oczywiście kulminacyjnym momentem popołudnia było spotkanie z Mikołajem.  Dzieci z radością go powitały i bardzo starały się, by zasłużyć na paczki, które przyniósł w przepastnym worze - były piosenki świąteczne, kolędy, wierszyki, życzenia dla Mikołaja z okazji imienin, a także wesołe okrzyki „Ho, ho, ho, wesołych świąt”.

Wiadomo, że podczas zabawy czas szybko płynie, toteż i zabawa mikołajkowa minęła niepostrzeżenie. Jednak nikt się nie smucił, bo wiadomo, że za rok Mikołaj znowu odwiedzi dzieci.

 

 

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl