×
Wyszukaj w serwisie
×

Świąteczne obdarowywanie

Niebawem będziemy obchodzić Święta Bożego Narodzenia. Czas ten kojarzy się nam z obdarowywaniem. Obdarowujemy siebie życzeniami lub prezentami. W ten świąteczny czas Burmistrza Lewina Brzeskiego odwiedzają goście, którzy chcą złożyć życzenia a także wręczyć świąteczny podarunek.

W dniu wczorajszym z życzeniami świątecznymi zawitali przedstawiciele sołectwa Przecza -  Radny Powiatowy Adam Dziasek, Radny Rady Miejskiej w Lewinie Brzeskim Stefan Kachel oraz Włodzimierz Szwajcowski – właściciel muzeum lamp radiowych w Przeczy.

Wraz z najlepszymi życzeniami świątecznymi na ręce burmistrza przekazane zostało radio lampowe z lat 50-tych z kolekcji pana Włodzimierza, które obecnie zdobi gabinet włodarza gminy.

 Ten wyjątkowy prezent pochodzi z małego muzeum, które Pan Włodzimierz prowadzi wraz z żoną. Znajdują się w nim zabytki dawnej techniki radiowej, lampowej jak i tranzystorowej do lat 80′ ubiegłego wieku. W kolekcji jest ponad dwieście różnych eksponatów już odnowionych jak i do renowacji.

Chętnych zapraszamy do odwiedzenia strony muzeum pod adresem: http://radiolampowe.pl/

Burmistrz serdecznie dziękuję mieszkańcom Przeczy za tak wspaniały prezent, który będzie zdobił jego urzędowy gabinet oraz życzy wszystkim mieszkańcom zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Radio 2 (1).jpeg