×
Wyszukaj w serwisie
×

Wieczor Kolęd w Łosiowie

W ostatnią adwentową niedzielę 18  grudnia 2016 r. mieszkańcy Łosiowa spotkali się w Domu Kultury w Łosiowie na Wieczorze Kolęd, by – zanim zaświeci wigilijna gwiazdka, już teraz złożyć życzenia sąsiadom i znajomym, posłuchać najpiękniejszych, polskich kolęd i przede wszystkim pobyć razem.  W spotkaniu uczestniczył ksiądz Leszek Włodarczyk, który odczytał Słowo Boże, następnie pobłogosławił obecnych na te święta, po czym wszyscy przełamali się opłatkiem.

            Koncertem kolęd  uświetnił spotkanie chór Canto Unitis z Lewina Brzeskiego pod kierunkiem   Przemysława Ślęzaka. Mistrzowsko wykonane kolędy, słuchane w skupieniu i ze wzruszeniem publiczność nagradzała gromkimi brawami.  W następnej części wieczoru długo jeszcze brzmiały kolędy śpiewane  spontanicznie na sali. Przy mikrofonie stanął Zbigniew Gąsiorowski z Domu Kultury w Lewinie Brzeskim, który akompaniował śpiewającym i wprawnie nadzorował przebieg tegorocznego kolędowania.

Tak oto znowu  kolędy zabrzmiały w Łosiowie jednym tonem, przy wspólnym stole. Znowu poczuliśmy, że tworzyły jedność, że tworzymy wspólnotę.

            Organizatorzy: Sołtys, Rada Sołecka i Towarzystwo Miłośników Łosiowa serdecznie dziękują tym, którzy byli z nami. Liczymy, że w przyszłym roku będzie nas dużo więcej.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim  dużo zdrowia, pogody ducha, wielu głębokich i radosnych przeżyć oraz błogosławieństwa Bożego na nadchodzący 2017 rok.