×
Wyszukaj w serwisie
×

Akcja szlachetnej paczki w szkole w Łosiowie

Już po raz drugi uczniowie, rodzice i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Łosiowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. W tym roku do grona darczyńców przyłączyło się Publiczne Przedszkole z Łosiowa. Obie placówki wspólnie tworzyły „Szlachetną Paczkę”, która została przekazana  jednej z brzeskich rodzin. 11 grudnia obdarowana rodzina nie mogła doczekać się wolontariuszy.  W momencie ich przybycia w domu zapanowała radość i ekscytacja, szczególnie dzieciaków. Najmłodsza dziewczynka, na początku tuliła się do taty zaskoczona zamieszaniem, jakie powstało przy wnoszeniu paczek. Wszyscy z zaciekawieniem czekali, kiedy wniesiona zostanie ostatnia paczka i będzie można rozpocząć otwieranie prezentów. Paczek było tak wiele, że zajęły połowę pokoju. Mama aż złapała się za głowę, widząc ile prezentów otrzymała rodzina. Dzieci jako pierwsze ruszyły odkrywać, co też takiego kryją te pięknie opakowane prezenty. Przykucali przy coraz to nowej paczce i drobnymi rączkami sprytnie ją rozpakowywali. Dzieci szalały z radości, gdy zobaczyły słodycze, kredki, plastelinę, puzzle, książeczki i piękną nową pościel z bajkowymi bohaterami. Kiedy dziewczynki znalazły wśród prezentów wymarzone lalki Elsę i Annę tuliły je do siebie z przejęciem. Chłopiec uradowany z wypiekami na twarzy pokazywał tacie piłkę, którą otrzymał i grę Minecraft. Mamie zabłysły oczy, kiedy okazało się, że wśród prezentów znajdują się wymarzone garnki. Zaskoczeniem dla całej rodziny były prezenty, których się nie spodziewali, czyli blender i lokówka. Ogromna ilość kosmetyków i artykułów chemicznych oraz żywności zaskoczyła wszystkich. Rodzinie trudno było słowami wyrazić radość, jaką sprawił im darczyńca, jednak widać ją było w roześmianych twarzach wszystkich domowników. Paczka była odpowiedzią nie tylko na konkretne potrzeby rodziny, ale również spełniła marzenia wszystkich jej członków. Wszystkie paczki były pięknie zapakowane, widać było, że paczka była przygotowana od serca.

Zarówno Szkoła Podstawowa jak i Przedszkole w Łosiowie otrzymało specjalne podziękowania dla darczyńców od głównych organizatorów akcji „Szlachetna Paczka” oraz obdarowanej rodziny. Główny koordynator akcji w Łosiowie pani Karina Gwardyńska skomentowała finał akcji w następujących słowach:

„Nie udało by się przygotować tak PIĘKNEJ, SZLACHETNEJ PACZKI  bez zaangażowania łosiowskich rodziców, uczniów i nauczycieli. Otworzyli oni swoje serca na potrzeby innych. Dzięki wspólnej współpracy obu placówek, obu dyrektorów: pani Beaty Hargot i Anny Sawickiej udało się stanąć na wysokości zadania i stworzyć przepiękną paczkę, która była spełnieniem marzeń obdarowanej rodziny”.