×
Wyszukaj w serwisie
×

Świetlica z wizytą w teatrze

21 stycznia 2017 roku Świetlica Terapeutyczna w Lewinie Brzeskim zorganizowała kolejną sobotnią wycieczkę dla dzieci.

Tym razem wybraliśmy się do Wrocławskiego Teatru Lalki na przedstawienie „Tesla vs Edison czyli z prądem lub pod prąd”. To oparta na faktach opowieść o zaciętej rywalizacji dwóch wybitnych wynalazców o pierwszeństwo w dziedzinie elektryczności.

 Spektakl pełen jest efektów specjalnych – dźwiękowych i świetlnych, wykorzystywane jest również w nim światło stroboskopowe. Całość robi niesamowite wrażenie. Dodatkową atrakcją okazała się kameralność przedstawienia – mała scena, zaledwie kilka rzędów krzeseł – dzięki temu niemalże byliśmy w centrum emocjonujących wydarzeń.

Aktorzy nawiązali kontakt z publicznością i dosłownie wciągnęli nas w historię Tesli. Dosłownie, ponieważ niektórzy z nas na kilka chwil stali się aktorami, jak na przykład Nina, która miała wypróbować działanie dynama rowerowego, czy też Kasia, Madzia, Hania, Stefcia, Agatka, Amelka i Martynka, które zostały na kilka chwil asystentkami Tesli.

 Trzeba przyznać, że cały spektakl wywołał sporo emocji i bardzo się nam podobał. No a przy okazji wyszliśmy z teatru z nową wiedzą z zakresu fizyki.

Bronisława Nazarko