×
Wyszukaj w serwisie
×

"Bajkowy Dzień" w Publicznej Szkole Podstawowej w Skorogoszczy

W piątek tj. 10.02.2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Skorogoszczy odbył się „Bajkowy Dzień”, w czasie którego wszyscy uczniowie oraz nauczyciele zaprezentowali się w przepięknych bajkowych strojach. Podczas wspólnej zabawy karnawałowej wspólnie bawiliśmy się tańcząc „Belgijkę” oraz inne wielkie przeboje. W ramach zabawy został wybrany Król i Królowa Balu, jak również najlepszy tancerz.

Główną atrakcją naszego piątkowego spotkania oprócz zabawy karnawałowej były quizy, konkursy oraz występy dzieci, w których uczniowie zaprezentowały swoje pasje i talenty. Odwiedzili nas także uczniowie I klasy Gimnazjum w Skorogoszczy, którzy pod opieką p. Katarzyny Zemełko, zaprezentowali uczniom naszej szkoły napisane przez nich bajki.

Quiz pt. „Jaka to bajka”?  rozpoczęli uczniowie z klas I-III,  którzy czytali fragment bajki a reszta uczniów zgadywała jaka to bajka. Następnie uczniowie z klas IV-VI zaprezentowali scenki rodzajowe o wybranej bajce, którą odgadywali pozostali uczniowie.

W świetlicy szkolnej, pod okiem p. Romana Kani oraz Mateusza Kołodyńskiego  ucznia klasy VI, odbył się I Szkolny Turniej Warcabowy.

Natomiast w Sali Gimnastycznej, pod opieką p. Jadwigi Tomczak, p. Agnieszki Łoteckiej oraz p. Wiesławy Połaniec, odbyła się II Spartakiada Wiedzy. Uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania z różnych przedmiotów.

W tym samym czasie, odbył się  plener malarski pt. „Wymyśl  swoją baśń”. Uczniowie, pod opieką p. Róży Fiałki oraz p. Anny Nazimek namalowali przepiękne bajki i baśnie.

Pod opieką p. Piotra Mizery i p. Agnieszki Błaszczyk odbył się konkurs kręcenia hula hop, skakania na skakance oraz bieg na czas w worku.

Występy, konkursy oraz quizy przeplatały się wspólnie wraz ze wspaniałą zabawą karnawałową.

Agnieszka Łotecka