×
Wyszukaj w serwisie
×

Polscy okuliści kontra jaskra

Jaskra to choroba, która dotyczy ok. 750 tys. osób w całej Polsce. Jest jedną z najgroźniejszych chorób oczu, gdyż nieleczona prowadzi do nieodwracalnej utraty wzroku. Niestety większość z pacjentów nadal nie została zdiagnozowana i jest nieświadoma swojego schorzenia. Niska świadomość społeczna na temat jaskry, czynników ryzyka, jak również bezobjawowy przebieg choroby powoduje, że jaskra wykrywana jest dopiero w zaawansowanym stadium.

Światowy Tydzień Jaskry odbędzie się w dniach 12.03.-18.03.2017r.

Polskie Towarzystwo Okulistyczne zachęca do włączenia się do realizowanej w dniu 18 marca 2017 r. (sobota) akcji „Polscy okuliści kontra jaskra”.

Tego dnia od godziny 9-tej do godziny 15-tej poradnie okulistyczne, przykliniczne i przyszpitalne w całym kraju, które przystąpią do akcji będą wykonywały badania przesiewowe w kierunku jaskry.

Z badań skorzystać będą mogli wszyscy Ci, którzy nie odwiedzili okulisty, co najmniej przez rok i nie chorują na jaskrę.

Listę poradni zostanie umieszczona na stronie głównej Polskiego Towarzystwa Okulistycznego – www.pto.com.pl do dnia 28.02.2017 r.