×
Wyszukaj w serwisie
×

Spotkanie Burmistrza ze środowiskiem biznesu w Lewinie Brzeskim

W dniu 27 lutego 2017r. odbyło się dawno oczekiwane spotkanie lokalnych przedsiębiorców z włodarzami miasta. Zgromadzonych gości powitał Artur  Kotara  -burmistrz Lewina Brzeskiego.

W spotkaniu wzięło udział ok. 30 przedsiębiorców, którzy mieli okazję poznać szczegóły dotyczące pozyskania środków z Funduszy Europejskich oraz uzyskania preferencyjnych pożyczek na rozwój i rozszerzenie działalności. Prezentację poprowadził z-ca burmistrza Dariusz Struski. Została ona przygotowana w oparciu o dane uzyskane z instytucji wspierających przedsiębiorców. Kwota, jaką można otrzymać na rozwój i rozszerzenie działalności dostępna w puli środków unijnych to nawet kilkadziesiąt milionów złotych. Pomoc można uzyskać w formie dotacji lub pożyczki.

Burmistrz Artur  Kotara omówił bieżące tematy dotyczące gminy Lewin Brzeski – realizowanych i planowanych inwestycji na terenie gminy oraz przedstawił nowe zadania stojące przed samorządem. Odpowiedział na pytania gości, dotyczące szczegółów realizacji bieżących inwestycji istotnych z punktu prowadzenia działalności w gminie.

Zorganizowane wydarzenie miało na celu również integrację środowiska biznesowego, wymianę poglądów i nawiązywanie nowych znajomości biznesowych.

Po oficjalnych prezentacjach przyszedł czas na pytania, wnioski i rozmowy bezpośrednio pomiędzy przedsiębiorcami. Poruszone zostały istotne kwestie dotyczące prowadzenia własnego biznesu. Rozmowa przebiegła w bardzo przyjemnej atmosferze. Lokalni biznesmeni dostrzegają zjednoczenie się w celu wspólnego omawiania merytorycznych problemów, z jakimi borykają się w  czasie prowadzenia swojej działalności.

Burmistrz serdecznie podziękował przedsiębiorcom za przybycie na spotkanie. Podziękował również za coroczne wspieranie wydarzeń kulturalnych i sportowych, uzyskiwane przez instytucje biznesowe na terenie gminy.

Mamy nadzieję, że taki rodzaj spotkań spodoba się przedsiębiorcom i wyrażą chęć na częstsze omawianie kwestii biznesowych w formie takich spotkań.