×
Wyszukaj w serwisie
×

Energetyczne ferie w Świetlicy Terapeutycznej

Ferie zimowe już za nami. W Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim spędziliśmy je pod hasłem „Energetyczne Ferie 2017”. Z zajęć skorzystało ponad 80 dzieci ze szkół w Lewinie Brzeskim, Skorogoszczy  i Łosiowie. Zajęcia częściowo finansowane były przez Gminę Lewin Brzeski (koszty autokarów i materiałów plastycznych). Pozostałe koszty (bilety wstępu) ponosili rodzice.

Podczas tygodniowego turnusu dzieci brały udział w zajęciach plastyczno – manualnych (wszystkie wykonane prace można było zabrać do domu) oraz sportowych. Odwiedziliśmy też Bibliotekę w Lewinie Brzekim, gdzie czekały nas niezwykle interesujące i energetyzujące zajęcia na temat znanego wszystkim dzieciom poety - Juliana Tuwima.

Poza tym dzieci bawiły się na zabawie karnawałowej (1 turnus) oraz na warsztatach tanecznych (2 turnus), organizowanych przez Dom Kultury w Lewinie Brzeskim.

 Dodatkowo w poniedziałki gościliśmy policjanta Pana Andrzeja Grabnego oraz pracownika straży miejskiej Pana Ireneusza Telego, którzy opowiedzieli nam o bezpieczeństwie podczas ferii. Dzień ten uświetniła nam też wizyta księdza Tomasza Backer, który wraz ze swoimi asystentami zaprosił nas w niesamowity świat iluzji.

Podczas turnusu feryjnego dzieci jechały na dwie wycieczki: na krytą pływalnię w Strzelinie oraz do centrum nauki „Humanitarium” we Wrocławiu.  W Humanitarium obejrzeliśmy wystawę „Odnawialne Źródła Energii” oraz wzięliśmy udział w zajęciach warsztatowych pt.: „Kostki kąpielowe”, na których dzieci, zamieniając się w małych chemików, samodzielnie wykonały mydełka do kąpieli. Był więc czas na relaks, dobrą zabawę ale też na ciekawą naukę.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ferii w Świetlicy Terapeutycznej!!!

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji zajęć feryjnych dla dzieci:

-Dyrekcji i pracownikom (a szczególnie Pani Magdalenie Smutny) Biblioteki w Lewinie Brzeskim;

-Księdzu Tomaszowi Backer oraz jego asystentom,

-Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Lewinie Brzeskim oraz Dyrekcji Gimnazjum w Lewinie Brzeskim za udostępnienie nam sal sportowych do zajęć;

-Panu Adamowi Dziasek za poprowadzenie zajęć sportowych;

-Panom Andrzejowi Grabny i Ireneuszowi Telego;

-Dyrekcji Domu Kultury w Lewinie Brzeskim

 

Bronisława Nazarko