×
Wyszukaj w serwisie
×

Gorące ferie zimowe w bibliotece

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim na czas zimowego wypoczynku zorganizowała dla uczniów szkoły podstawowej zajęcia pn. „Zima z biblioteką 2017", które okazały się dużo cieplejsze niż sugerowałaby nazwa.

Z aktywnego wypoczynku w bibliotece skorzystało 36 dzieci, które podzielone na 2 turnusy odwiedzały bibliotekę w poniedziałki, środy i piątki.

W pierwszy dzień pn. „Jak karnawał to karnawał" rozgrzewająco na uczestników działały różnorakie zabawy przy muzyce, do których wykorzystane zostały między innymi wykonane przez dzieci maski karnawałowe. Dzień zatytułowany „Oglądanie na wielkim ekranie" dzieci spędziły poza miejscem zamieszkania. Ich serduszka w tych dniach rozgrzewały mądre i zabawne filmy dla młodych widzów – „Balerina" oraz „Był sobie pies". W ostatni dzień ferii temperaturę podwyższała rywalizacja podczas „Olimpiady literackiej". Uczestnicy podzieleni na kolorowe drużyny kolekcjonowali kolorowe punkty w walce o medale „odlotowych znawczyń książkowych" i „czytaczy wspaniałych". Drużyny zmagały się w rozgrywkach o tematyce literackiej takich jak wyścig po miód dla Kubusia Puchatka, koło fortuny, szybka runda z bombą, wyścig w stumilowych butach, ucieczka z rybackiej sieci oraz liczne łamigłówki, szyfry, rozsypanki i uzupełnianki. Olimpiadę zakończyło uroczyste rozdanie medali.

Wszystkim uczestnikom życzymy udanego powrotu do szkoły oraz pogody przynajmniej tak ciepłej jak atmosfera panująca w czasie „Zimy z biblioteką 2017".

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl