×
Wyszukaj w serwisie
×

Dzień Sołtysa w gminie Lewin Brzeski

Dziś tj. 10 marca 2017r. w Urzędzie Miejskim w Lewinie Brzeskim odbyła się miła uroczystość. Obchodzony był Dzień Sołtysa, który oficjalnie przypada 11 marca. Z tej okazji burmistrz Artur  Kotara zaprosił wszystkich sołtysów z gminy Lewin Brzeski, aby wspólnie przy kawie i ciastku świętować ten szczególny dzień.

DSC_0351.jpeg

Spotkanie rozpoczęło się od miłego gestu ze strony burmistrzów - Artura  Kotary i Dariusza Struskiego. Przekazali oni wszystkim zgromadzonym na spotkaniu Paniom symboliczny kwiatek oraz najlepsze życzenia z okazji obchodzonego w środę Dnia Kobiet.

Obchody Dnia Sołtysa miały na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę i zaangażowanie oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa w polskiej wsi. Były także okazją do rozmów o problemach i kolejnych pomysłach.

Sołtysi za swoją pracę otrzymali podziękowania i drobne upominki.

Jak wiadomo, Sołtys to lider polskiej wsi, którego cechuje pracowitość, sumienność  i życzliwość, a przede wszystkim otwartość na potrzeby mieszkańców. To od zaangażowania sołtysa, jego umiejętności współdziałania z radą sołecką i mieszkańcami zależy, czy dana wieś rozwija się oraz jak zmienia swoje oblicze. To Sołtys potrafi znakomicie zintegrować mieszkańców i wręcz wyzwala w nich aktywność do działania na rzecz środowiska wiejskiego.

Burmistrz Artur  Kotara  złożył serdeczne gratulacje dla wszystkich Sołtysów jak również podziękował za tę pracę i poświęcenie w działaniu o dobro mieszkańców i czuwanie nad estetyką sołectw. Przez takie działania wizerunek gminy stale się poprawia.

Wszystkim sołtysom życzymy dużo zdrowia, pozytywnego nastroju, optymizmu, pogody ducha, radości, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, satysfakcji z wykonywanej funkcji oraz realizacji pomysłów w działalności sołeckiej.