×
Wyszukaj w serwisie
×

Dzień Kobiet w Łosiowie

4 marca br. w przeddzień Dnia Kobiet ponad 60 Łosiowianek zebrało się w Domu Kultury aby w miłej atmosferze świętować swój dzień. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań aby oprawa imprezy była uroczysta a jednocześnie wiosenna i spontaniczna. Stoły zdobiły fiołkowe ikebany, a na scenie królowały prymulki. Uroczystość otworzył członek Rady Sołeckiej Roman Ufa, który przywitał zgromadzonych gości i na ręce Sołtys Łosiowa wraz z ciepłymi życzeniami złożył bukiet pięknych róż z symbolicznym przeznaczeniem dla wszystkich zgromadzonych pań.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna, którą otworzył zespół „Łosiowianie” wiązanką piosenek dobranych tematycznie do Dnia Kobiet. Członkinie zespołu pięknie się prezentowały w nowych granatowych kreacjach, a panowie w krawatach w tym samym kolorze dopełniali eleganckiego wizerunku. Występ bardzo się podobał. Po naszym zespole z blokiem artystycznym wystąpił zespół „Artist” i chór „Lira” kierowany przez Szymona Dobrzańskiego oraz młoda wokalistka z gitarą Jagoda Bider. Program występu był niezwykle bogaty, posłuchaliśmy utworów o kobietach w różnych muzycznych stylach i klimatach. Podobała się nam młoda Jagoda, której mocny interesujący głos przykuwał uwagą słuchaczy.

Całe spotkanie przebiegało w lużnej i wesołej atmosferze. Panie przy kawce i słodkościach odprężone i zrelaksowane włączały się do śpiewania znanych utworów, a już „Oczy zielone” śpiewała cała sala. Wszyscy wykonawcy otrzymali gromkie brawa, były bisy i wspólne fotografie. Nieliczni panowie każdej z pań wręczyli słodkie upominki. To było miłe popołudnie z dobrą muzyką w tle.

Dziękuję wykonawcom za piękny i emocjonalny występ, cieszę się, że frekwencja była tak duża, może to początek większej aktywności mieszkańców Łosiowa na co nieśmiało i po cichutku liczę.

Opr. Małgorzata Wieczorek-Smolińska