×
Wyszukaj w serwisie
×

21 marca w PSP im. M. Kopernika w Lewinie Brzeskim  „Witamy zieloną wiosnę”

Witając nowa porę roku zorganizowaliśmy w szkole „Dzień Zielony”.

Na pierwszy wiosenny spacer w słońcu w radosnych nastrojach  udali się najmłodsi uczniowie z klas I –III. Obudzili w sobie w ten sposób optymizm, radość i chęć do działania. Po powrocie do szkoły spalili Marzannę, mając nadzieję, że to skutecznie odstraszy zimę.

  Również klasy IV-VI świętowały nadejście Wiosny. Samorząd szkolny zorganizował  konkurs na najładniejszą Marzannę. Musiała ona spełniać określone kryteria, a mianowicie miała zostać wykonana jedynie z tektury, papieru czy też bibuły. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się na boisku szkolnym.

Jury w składzie: pani Małgorzata Olbert, pani Aldona Kosińska oraz pani Zofia Bednarczyk dokonało oceny prac uczniów. A oto wyniki:

I miejsce - klasa  5b

II miejsce - klasa 6c

III miejsce - klasa 4a

Zwycięskie klasy otrzymały pamiątkowy dyplom, a także cukierki, które osłodziły im pierwszy dzień wiosny. Serdecznie gratulujemy J

Po zakończeniu konkursu, wszyscy uczniowie klas starszych udali się na salę gimnastyczną, gdzie pani Danuta Laszuk czekała z energiczną muzyką i poprowadziła wiosenny aerobik. 

W tym dniu w szkolnym menu dominowały zielone warzywa i owoce – bogactwo sił, skarbnica witamin i soli mineralnych. Nauczyciele przeprowadzili zajęcia propagujące zdrowy styl życia,  zachęcali do spożywania nowalijek.

 Klasowe parapety zdobiły „Zielone ogródki”, w których królowały: szczypiorek, pietruszka, rzeżucha, majeranek i wiele innych pyszności. Uczniowie wzięli udział w szkolnym minikonkursie na najciekawszą aranżację ogródka. Z dużym zaangażowaniem  przez ostatnie tygodnie przygotowali i uprawiali w swoich salach warzywa.

Po dokonaniu oceny przez komisję, rzeżucha, kiełki i inne rośliny znalazły swoje miejsce na kanapkach naszych uczniów.

W konkursie „Zielony ogródek” zwyciężyli:

w klasach I – III:

I miejsce - 2b

II miejsce - 3a

III miejsce - 2a i 2d

 

w klasach IV – VI:

I miejsce - 6c

II miejsce - 5c

III miejsce - 6a

Starsi uczniowie zaprezentowali w klasach 14 zielonych warzyw. Krótko przedstawili ich zdrowotne wartości i zachęcali dzieci do ich częstego  spożywania .

Na zakończenie Zielonego Dnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły pozowali do wspólnego zdjęcia tworząc napis „WIOSNA”

         Pierwszy dzień wiosny był okazją do tego, by uzmysłowić naszym uczniom, jak wiele korzyści czerpiemy z obcowania z naturą. 

organizatorki:  

Sylwia Głaz, Aldona Kosińska i Jolanta Mazur