×
Wyszukaj w serwisie
×

Wizyta w Parlamencie Europejskim

W dniach od 26 do 29 marca Pani Małgorzata Kalińska (nauczyciel Przedszkola nr 2) na zaproszenie Europoseł Pani Lidii Geringer de Oedenberg, wzięła udział w 84 wizycie do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Do udziału w wizycie Pani Małgorzata została wytypowana przez Przewodniczącą R.P. OPZZ Brzeg, Asystenta Europoseł Panią Halinę Marszałek. Było to wyróżnienie za działalność charytatywną.

Wśród uczestników wizyty znaleźli się:

  • dyrektor oraz asystentka regionalnego biura poselskiego Lidii Geringer de Oedenberg,
  • wyróżniający się nauczyciele,
  • laureaci konkursów,
  • wolontariusze oraz osoby wyróżniające się działalnością charytatywną,
  • reprezentanci Uniwersytetów Trzeciego Wieku,
  • sympatycy.

W czasie pobytu w Brukseli grupa zaznajomiła się z pracą Komisji Europejskiej uczestnicząc w specjalnie dla niej przygotowanej prelekcji. Przy pięknej, słonecznej pogodzie przez kilka godzin uczestnicy zwiedzali miasto: tereny wystawowe Expo na czele z Atomium, Pagodę Chińską i Wieżę Japońską w dzielnicy Laeken oraz Grand Place.

Czas wolny był doskonałą okazją do kupienia pamiątek i napicia się kawy z widokiem na zabytkowe kamienice i gotycki ratusz na Starówce. Wtorek w całości poświęcony był poznawaniu Parlamentu Europejskiego.

Poseł Lidia Geringer de Oedenberg przeprowadziła wykład na temat bieżących prac Parlamentu Europejskiego oraz zapoznała uczestników ze specyfiką pracy Europosłów i funkcjonowaniem tej najbliższej obywatelom instytucji Unii Europejskiej.

Wizyta w Parlamencie zakończyła się pamiątkowym zdjęciem w sali plenarnej oraz przy flagach 28 Krajów Członkowskich – miejscu uroczystym i często wybieranym do uwiecznienia wizyt w sercu europejskiej stolicy.