×
Wyszukaj w serwisie
×

Nasza Julia Kochana…

                   …i w tej dziedzinie okazała się być NIEPOKONANA! Otóż Julia Mazur z klasy 3 a Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lewinie Brzeskim zaistniała na krajowej scenie muzycznej. Wraz z opiekunem i nauczycielem muzyki, panem Romanem Gołębiowskim, wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym dla dzieci i młodzieży „MIKR-OFF-ON”, który odbył się w Łodzi. Konkurs ten  skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Ideą przewodnią było połączenie pokoleń poprzez odświeżenie piosenek popularnych przed laty. Zadanie polegało na autorskim przygotowaniu coveru polskiego przeboju  znanego i lubianego w ubiegłym wieku. Młodzi artyści mieli przygotować  ulubione piosenki  ich rodziców, dodając własną interpretację, temperament i estetykę muzyczną współczesnej młodzieży. Do oceny przesłanych nagrań zostało powołane profesjonalne jury.

Konkurs składał się z dwóch etapów; pierwszy etap – „Eliminacje”,  miał charakter zamknięty, odbył się w lutym 2017r. , bez udziału publiczności. Komisja konkursowa oceniła nadesłane nagrania.

Drugi etap – „Finał” odbył się 31 marca 2017 r., tym razem był to koncert life laureatów, którzy przed publicznością wykonywali przygotowane przez siebie utwory. Jury, oceniając występ zwany w artystycznym slangu  w y k o n e m, brało pod uwagę kilka czynników: interpretacja utworu, dykcja wykonawcy, intonacja oraz stopień znajomości piosenki. Dodatkowym , również ocenianym, był strój sceniczny wykonawcy, stanowiący integralną część występu.

Jak zawsze, po burzliwych naradach, komisja konkursowa ogłosiła werdykt i przyznała nagrody. I tu nasza chluba, niezawodna i wszechstronnie utalentowana a przy tym niezwykle pracowita Julia Mazur dosłownie „wykosiła” konkurencję i bezdyskusyjnie WYGRAŁA KONKURS, wykonując piosenkę pt. „Niepokonani” zespołu Perfect. Zerknijcie na  fotki i sami przyznajcie, że klimaciara z tej Julii! A wkrótce w Polsce zagrają Gunsi, Julia śmiało może zrobić dla nich supporty. Z takim imagem scenicznym?! Sukces murowany!

Naprawdę jesteśmy dumni, że uczennica naszego Gimnazjum tak pięknie się zaprezentowała przed wielką publicznością.

           Gratulujemy ARTYSTCE i panu Romanowi Gołębiowskiemu, życząc dalszych sukcesów !

 Lider Perfectu, Grzegorz Markowski, śpiewa, że trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym, a Julia wiedziała, kiedy trzeba na scenę wejść i być niepokonaną. Tak trzymać!

Julia1.jpeg

Julia2.jpeg

Julia3.jpeg