×
Wyszukaj w serwisie
×

 Warsztaty wielkanocne w Strzelnikach

Czas przed Wielkanocą to okres zadumy i rozważań, ale również przygotowań do tego święta. Biblioteka Publiczna w Strzelnikach zaprosiła wszystkich mieszkańców do uczestniczenia w warsztatach twórczych. W dniach otwarcia bibliotekI – 3, 5 i 7 kwietnia chętne dzieci oraz dorośli mogli wspólnie przygotować się do Niedzieli Palmowej.

W czasie warsztatów wykonywana była wysoka palma wielkanocna, która została ozdobą w kościele pw. św. Antoniego w Strzelnikach. Dzięki zaangażowaniu oraz talentowi Pani Janiny Dziembowskiej powstało piękne, cieszące oczy dzieło. Pani Janina jest znana w Strzelnikach jako lokalna artystka, wykonuje przeróżne okolicznościowe stroiki. Swoje prace prezentuje w konkursach oraz na wystawach. W przygotowaniach pomagała również Pani Maria Guszpit ze Strzelnik przynosząc piękne, bibułkowe kwiaty oraz sołtys wsi Pan Tadeusz Moroziński. Każdy z mieszkańców mógł przyjść do biblioteki i z dostępnych materiałów wykonać własną palmę. Najmłodsi uczestnicy warsztatów twórczych mogli być z siebie dumni – powstały piękne, bibułkowe, przeplatane bukszpanem arcydzieła.

Natomiast 12 kwietnia biblioteka zaprosiła mieszkańców na wielkanocne malowanie. Dzieci malowały oczywiście jajka, które z pewnością trafią do świątecznego koszyczka. Można było również wykonać wydmuszki, z których powstały zabawne ozdoby na wielkanocne stoły.

Dziękujemy za wspólne przygotowania do Świąt Wielkanocnych. W bibliotece wolno czytać… wolno też rozkwitać swojej kreatywności i… działać. Zapraszamy na kolejne spotkania.

Więcej zdjęć na stronie internetowej www.biblioteka-lewinbrzeski.pl