×
Wyszukaj w serwisie
×

Wielkanoc w Świetlicy Terapeutycznej

13 kwietnia 2017 roku (czwartek) w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim odbyło się Śniadanie Wielkanocne dla dzieci, pracowników i zaproszonych gości. W tym roku do świątecznego stołu zasiedli z nami Burmistrz Lewina Brzeskiego Pan Artur Kotara, Zastępca Burmistrza Pan Dariusz Struski, Sekretarz Gminy Pani Barbara Chyża, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Waldemar Włodek oraz ksiądz Tomasz Backer, który pobłogosławił pokarmy i oczywiście czuwał nad religijną oprawą spotkania.

Przed wspólnym posiłkiem był czas na modlitwę i życzenia. W wielkanocny nastrój wprowadziły nas dzieci pod przewodnictwem Pani Eli Kosińskiej, która przygotowała z nimi wspaniały montaż słowno –muzyczny o Świętach i wiośnie. Występ uświetniła obecność utalentowanych gości – Pani Lidii Hajtałowicz i jej syna Filipa, którzy pięknie nam zagrali (Filip na saksofonie a Pani Lidka na gitarze)i zaśpiewali.

Na wielkanocnym stole świetlicowym nie zabrakło tradycyjnych potraw – żurku z białą kiełbasą, jajek, wędlin, ćwikły z chrzanem, sałatek, babek i ciast. Wspólne biesiadowanie w Świetlicy Terapeutycznej jest okazją do rozmów, integracji i miłego spędzenia czasu inaczej niż codziennie.

Bronisława Nazarko