×
Wyszukaj w serwisie
×

Kwietniowa wycieczka do Opola ze Świetlicy Terapeutycznej

22 kwietnia 2017 roku (sobota) Świetlica Terapeutyczna w Lewinie Brzeskim zorganizowała wycieczkę dla dzieci do Opola. Tym razem odwiedziliśmy Muzeum Polskiej Piosenki i Kino Helios.

Duże wrażenie zrobiło na nas Muzeum Polskiej Piosenki usytuowane pod opolskim amfiteatrem. Dzieci wyposażone w specjalny sprzęt ze słuchawkami  mogły posłuchać piosenek różnych wykonawców, obejrzeć teledyski, wywiady z artystami, fragmenty z festiwali. Wszystko to znajduje się na dużych specjalnych tabletach. Poza tym dużo radości sprawiła im możliwość nagrania siebie w specjalnej budce do nagrań oraz zabawa w przebieranie się w stroje naszych polskich artystów. Przebrać można było się naprawdę lub wirtualnie przy użyciu specjalnego lustra z kinectem. Gotowy obraz należało zapisać i wysłać na adres mailowy – i już jest pamiątka z muzeum.

Miejsce to zachwyciło dzieci swoją nowoczesnością. Interaktywne urządzenia, tablety, ekrany były okazją do super zabawy.

Poza zwiedzaniem, wzięliśmy udział w warsztatach pt.: „Wszystko gra, czyli poznajemy instrumenty”, podczas których nie tylko poznaliśmy różne instrumenty, ale też usystematyzowaliśmy wiedzę na ich temat i wykonaliśmy samodzielnie proste, ale jakże głośne instrumenty czyli grzechotki z plastikowych butelek.

Pobyt w Muzeum Polskiej Piosenki to niezapomniane wrażenia. Niejedno dziecko zadeklarowało, że namówi rodziców i wróci do tego ciekawego miejsca, które z pewnością kryje jeszcze sporo tajemnic.

Po muzycznym poranku, udaliśmy się do opolskiego kina na bajkę „Dzieciak rządzi”, która pokazała, że młodsze rodzeństwo też da się lubić.

Bronisława Nazarko