×
Wyszukaj w serwisie
×

Turniej tenisa ziemnego w Skrogoszczy

29 kwietnia w Skorogoszczy odbył się Turniej tenisa ziemnego o puchar Burmistrza Lewina Brzeskiego.  W miejscowym parku znajduje się kort tenisowy im. Krzysztofa Tomczaka . Stowarzyszenie Miłośników Turystyki, którego założycielem był Krzysztof Tomczak, postanowiło w rocznicę Jego urodzin zorganizować turniej tenisowy. Przed laty Pan Krzysztof zachęcał mieszkańców do gry w tenisa, już w tamtych czasach organizowane były turnieje tenisowe w Skorogoszczy . Postanowiono wrócić do tradycji oraz zaangażować młode pokolenie do takiej formy aktywności fizycznej.

 Dzięki zaangażowaniu wielu osób kort w parku został tej wiosny uprzątnięty, pomalowane  zostały linie i ławki,  zawisły nowe banery. Niestety ze względu na  warunki pogodowe turniej został przeniesiony do sali gimnastycznej w pobliskiej Szkole Podstawowej.  Boisko na sali jest przystosowane do gry w tenisa ziemnego więc nie było żadnych trudności żeby taki turniej rozegrać.

Prowadzącym turniej był  Pan Jakub Faryniarz przedstawiciel  Centrum Tenisowego OpolTenis, a wśród uczestników znaleźli się koledzy Pana Krzysztofa, niegdyś razem grający. Po bardzo emocjonujących rozgrywkach turniej zwyciężył Pan Stanisław Gruszecki. Drugie miejsce zajął Pan Michał Szmondrowski, a trzecie Pan Jacek Stadnicki.

Równocześnie podczas trwającego turnieju, na placu szkolnym,  przeprowadzone zostało szkolenie dla najmłodszych,  z podstaw gry w tenisa. Pani Trenerka Monika, bardzo interesująco i z dużym poświęceniem uczyła dzieci jak umiejętnie obchodzić się z rakietą, jak wygląda prawidłowa postawa tenisisty, a także prezentowała szereg ćwiczeń doskonalących naukę gry w tenisa. Dzieci były cały czas aktywne, z ogromnym poświęceniem wykonywały ćwiczenia czerpiąc z tego dużo przyjemności.

Po takim wysiłku , wszyscy zawodnicy, ci starsi i młodsi, z chęcią skorzystali z poczęstunku jaki organizatorzy im przygotowali.