×
Wyszukaj w serwisie
×

„Witaj Majowa Jutrzenko…”

Z okazji obchodów rocznic majowych społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika po raz kolejny zorganizowała happening na rynku w Lewinie Brzeskim. Spotkanie miało na celu przypomnienie o tym, że jesteśmy Polakami i kochamy naszą Ojczyznę.

Uczniowie wraz z nauczycielami przemaszerowali ulicami Lewina Brzeskiego. Następnie wszyscy zebrali się na rynku, gdzie  pan Dyrektor Zdzisław Biernacki wraz z panem Burmistrzem Arturem  Kotarą  w swoich krótkich przemówieniach nawiązali do ważnych dla Polski wydarzeń.

Celebrację obchodów rozpoczęli przygotowani przez panią Urszulę Iżewską recytatorzy: Julia Gorek oraz Igor Rączkiewicz, którzy pięknymi patriotycznymi wierszami wprowadzili wszystkich w uroczysty nastrój. Następnie przyszedł czas na odtańczenie poloneza, do którego zostali zaproszeni panowie Burmistrzowie oraz Dyrekcja naszej szkoły. W pierwszej parze zatańczył pan Artur  Kotara z panią Danutą Laszuk, w drugiej pan Dariusz Struski z panią Kamilą Dziembowską, a w trzeciej pan Zdzisław Biernacki z panią Barbarą Chmiel. Kolejne pary tworzyli uczniowie naszej szkoły. Następnym punktem programu był polonez w wykonaniu dzieci z klas 3, które przepięknie tańczyły prowadzone przez swoich starszych kolegów.

Uroczystości zakończyły się odsłuchaniem pieśni  pt. „Witaj Majowa Jutrzenko” w rytm, której uczniowie wraz z nauczycielami powrócili do szkoły. Wszyscy mamy nadzieję, że podobny happening powtórzymy  już za rok.

W imieniu całej społeczności szkolnej chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowanie: Policji, Straży Miejskiej, pracownikom Domu Kultury oraz Zarządowi Mienia Komunalnego w Lewinie Brzeskim  za zaangażowanie i pomoc w organizacji  naszego happeningu.

 Oprac.: Kamila Dziembowska oraz Danuta Laszuk

 

 

Więcej zdjęć: https://goo.gl/photos/3dPXqN5sBzxZTvGi6