×
Wyszukaj w serwisie
×

Gmina Lewin Brzeski po raz czwarty z rzędu najlepsza w powiecie!

 

       Czy można wygrać cztery razy z rzędu? Oczywiście! Takie rzeczy możliwe są tylko w gminie Lewin Brzeski.

W ostatni weekend 13-14 maja na terenie wystawowym OODR w Łosiowie odbyły się targi ogrodnicze Wiosna Kwiatów połączone ze Świętem Powiatu Brzeskiego.

Coroczną atrakcją Święta Powiatu Brzeskiego jest Turniej Gmin. Odbył się on w sobotę a rywalizowało w nim cztery gminy, które w czterech kategoriach walczyły o tytuł „Najlepszej gminy Powiatu Brzeskiego 2017”.

       W konkursie wzięły udział cztery gminy z powiatu brzeskiego tj. Lewin Brzeski, Grodków, Lubsza i Miasto Brzeg, które  promowały swoje regionalne walory i rywalizowały o miano najlepszej w następujących konkurencjach: za najlepszy wiosenny bukiet kwiatów, najoryginalniejsze stoisko oraz w kategorii artystyczna wizytówka gminy. Do konkursu zostały zaangażowane liczne osoby i instytucje z terenu gminy.

Tegorocznym pomysłem na promocję gminy było hasło „Lewin Brzeski w budowie”.

Rok 2017 jest rokiem rozpoczęcia finansowania nowych programów unijnych na lata 2014-2020, z których nasza gmina bardzo aktywnie korzysta. Celem promocyjnym było zaprezentowanie, że nasze miasto ciągle rozwija swoją infrastrukturę i się rozbudowuje.  

W tym celu powstało stoisko „budowlane”, pełne narzędzi i sprzętów budowlanych. Odwiedzenie naszego stoiska oznaczało wejście na prawdziwy plac budowy. Odwiedzających witali „specjaliści budowlani”. Stoisko było bardzo barwne. Na stoisku serwowano prawdziwie swojskie jedzenie. Był bigos, kotlety mielone, chleb ze smalcem i ogórkiem a także zupa „czarownic”. Przygotowaniem potraw zajęły się panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Łosiowa – Pani Irena Rutkowska oraz Pani Maria Śliwińska.

Kolejna konkurencja dotyczyła prezentacji „wiosennego bukietu kwiatów”. W ramach tej konkurencji powstał wyjątkowy bukiet ze starannie dobranych wiosennych kwiatów, usytuowany w parasolu.  Niestety, w tej konkurencji zwyciężył bukiet z Grodkowa. Swoją drogą, był bardzo piękny!  

W kategorii artystyczna wizytówka Gminy wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 2 w Lewinie Brzeskim, które dały wspaniały pokaz talentu artystycznego. W przygotowanie przedstawienia włączyły się także wszystkie panie nauczycielki. Przedstawienie było radosne i z dużą dawka humoru. Pierwsza nagroda powędrowała oczywiście do nich!

Taka gmina

Występ naszego przedszkola na Święcie Powiatu Brzeskiego ... Łosiów 13 maja 2017r - I miejsce w kategorii artystyczna wizytówka gminy

Opublikowany przez Przedszkole Publiczne nr 2 Lewin Brzeski na 15 maja 2017

 

Zgarnęliśmy aż trzy nagrody – za najlepszą artystyczną wizytówkę gminy (w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 2 w Lewinie Brzeskim), za najlepsze stoisko promujące gminę a także pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce przypadło gminie Grodków , a trzecie gminie Lubsza. Wyróżnienie otrzymało miasto Brzeg.

Gmina Lewin Brzeski serdecznie dziękuje dzieciom i pracownikom Przedszkola Publicznego nr 2, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Łosiowa a także Pracownikom Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim.  Ogromnym zaangażowaniem wykazały się również osoby, które bezinteresownie włączyły się w przygotowanie stoiska gminy Lewin Brzeski oraz pomoc w obsłudze na stoisku:

  • Państwo Alicja, Ireneusz oraz Wojciech Borkowscy,
  • Państwo Anna i Leszek Maj,
  • Pani Beata Długosz
  • Pan Dariusz Guga,
  • Pan Grzegorz Ślęzak.

Serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ta impreza okazała się wspaniałym wydarzeniem.