×
Wyszukaj w serwisie
×

Przedstawiciele  PSP w Skorogoszczy na XIII Ogólnopolskim Zlocie Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osiecznicy.

     W dniach  od 18 do 20 maja 2017r.  uczestniczyliśmy w XIII Ogólnopolskim Zlocie Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osiecznicy w województwie lubuskim.  Jesteśmy pierwszą szkołą w Polsce, która przyjęła im. KOU.  18 szkół ł i placówek z całego kraju (ponad 100 uczniów wraz z opiekunami)  wzięło udział w  tym wydarzeniu .

    Celem corocznych Zlotów  jest integracja placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, wymiana doświadczeń pomiędzy placówkami, promowanie ludzi, którzy zasłużyli na Order Uśmiechu, poznanie altruistycznej postawy Kawalerów Orderu Uśmiechu, spotkanie młodzieży z Kawalerami Orderu Uśmiechu, wymiana doświadczeń pomiędzy placówkami z różnych regionów Polski, promocja szkoły.

     Spotkaliśmy się  z Rzecznikiem Praw Dziecka , panem Markiem Michalakiem oraz innymi naszymi Patronami   - Lechem  Krychowskim, , Krzysztofem Bramorskim, Kazimierzem  Pleśniakiem, Zofią Marcinek, Ryszardem Kiełkiem , ks. Piotrem  Sadkiewiczem .  

   Mieliśmy również okazję uczestniczyć w ceremonii wręczenia Orderu Uśmiechu p. Bati Gilad z Izraela, która jest przewodniczącą Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka i propaguje jego idee na całym świecie.

  Organizatorzy zapewnili uczestnikom mnóstwo atrakcji  i radosnych przeżyć.  Zaprezentowaliśmy naszą szkołę  „ na ludowo”  wykonując piosenkę „ Te opolskie dziouchy” oraz ułożoną przez uczniów piosenkę o szkole.  Wzięliśmy udział w grze terenowej  w Krośnie Odrzańskim, spotkaliśmy się  z historią na Zamku Piastowskim  oraz uczestniczyliśmy  w akcji charytatywnej „Bieg o uśmiech”.

    Przede wszystkim był to czas radości, zabawy, inspiracji   i spotkania z ludźmi, dla których sprawy dzieci są najważniejsze. 

    Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Lewina Brzeskiego,  Prezesowi Banku Spółdzielczego Grodków-Łosiów oraz p. Władysławowi Górce za udzielenie wsparcia przy organizacji wyjazdu.