×
Wyszukaj w serwisie
×

Koło Gospodyń z Chróściny w Łosiowie

Podczas Tegorocznej Wiosny Kwiatów organizowanej na terenie OODR  w Łosiowie w niedzielę 14.05.2017 r. Koło Gospodyń Wiejskich z Chróściny miało przyjemność i zaszczyt reprezentować gminę Lewin Brzeski.

Nasza organizacja jest bardzo młoda bo zarejestrowana 10.04.2017 r w Związku Rolników i Organizacji Społecznych w Opolu. Tym większa nasza radość z odniesionego sukcesu. Na naszym stoisku skąpanym w kwiatach znalazły się pięknie wykonane przez nasze dziewczyny wyroby  rękodzielnicze. Panie z Koła Gospodyń przygotowały przepyszne gołąbki kresowe z tartych ziemniaków okraszone boczkiem i cebulką, którymi częstowały gości wystawy, rozeszły się one błyskawicznie.

Nasza praca została doceniona i zajęłyśmy I miejsce w kategorii prezentacja działalności stowarzyszenia. Bardzo się cieszymy i zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy 27.05.2017. o godz. 17.00  do parku w Skorogoszczy gdzie na pikniku majowym będzie można oglądać nasze rękodzieło.

Nasze panie artystki to: Renia Uchańska – prace szydełkowe, Ela Dzedzej i Ania Bydłosz- wstążka, Danusia Tymków- robótki na drutach, szydełko, Ania Zazula- witraż, Magda Słobodzian-Nemś- decoupaqe, Ewa Boczkowska – akwarela, Magda Białas- orgiami. 

Renata Zazula

 

 

Foto: Anna Zazula