×
Wyszukaj w serwisie
×

Gminne Warsztaty Plastyczne „ Bajkowy świat”

24 maja 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Lewinie Brzeskim odbyły się Gminne Warsztaty Plastyczne, połączone z konkursem. Jak co roku gościliśmy u siebie uczniów ze szkół w Skorogoszczy i Łosiowie. Zajęcia zorganizowane i przeprowadzone zostały przez panie: Barbarę Chmiel, Jolantę Mazur i Agnieszkę Mihułkę. W tym roku prezentowaliśmy uczestnikom warsztatów techniki plastyczne, które rzadko stosowane są na lekcjach, a wyzwalają  niezwykłą kreatywność twórczą małych artystów. Były to: „klejówka”, „malowanie nitką”, „nakrapianki”, „pieczątki nietypowymi przyborami”, „wydrapywanki”, „marmurkowanie lakierem do paznokci”. Z przygotowanych przez siebie materiałów uczniowie wykonali pracę konkursową, której tematyka tym razem łączyła się z hasłem tegorocznego Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Witajcie w naszej bajce”. My stworzyliśmy „Bajkowy świat”, a jego efekty zaprezentujemy na wystawie plastycznej w Domu Kultury. Prace konkursowe oceniane były w 2 kategoriach: klas 1-3 i klas 4-6.

Zwycięzcy kategorii klas 1-3

1 miejsce: Julia Berkowska- kl. 2 PSP Skorogoszcz

2 miejsce: Lena Tomaszewska- kl. 3d PSP Lewin Brzeski

3 miejsce: Magdalena Wac – kl.2c PSP Lewin Brzeski

Wyróżnienie: Otylia Ciupan- kl. 3a  PSP Skorogoszcz

Wyróżnienie: Dawid Pełech- kl. 2b  PSP Łosiów

P1040094.jpeg

P1040099.jpeg

Zwycięzcy kategorii klas 4-6

1 miejsce: Kamil Gołębiowski- kl. 5a PSP Lewin Brzeski

2 miejsce: Martyna Willmann- kl. 6b PSP Lewin Brzeski

3 miejsce: Zuzanna Szafraniec – kl.5 PSP Łosiów

Wyróżnienie: Alicja Zamirska- kl. 6  PSP Skorogoszcz

Wyróżnienie: Jakub Pasieka- kl. 6c  PSP Lewin Brzeski

P1040092.jpeg

P1040102.jpeg

Gratulujemy  nagrodzonym uczniom oraz wszystkim uczestnikom warsztatów, życząc wspaniałej zabawy przy tworzeniu prac plastycznych.

Organizatorzy kierują szczególne podziękowania dla Dyrekcji obu szkół podstawowych oraz pań: Anny Piekoszewskiej i Anny Nazimek za pomoc w przeprowadzeniu tegorocznych warsztatów plastycznych.

 

 

Nasza szkoła w marcu przystąpiła również do XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „25 lat PSP- profesjonalni, sprawni, pomocni”. Miło nam poinformować, że 3 naszych uczniów podczas eliminacji powiatowych zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Są to: Nina Lejczak z kl. 2d, Bartosz Woźniak z kl. 3d i Aleksandra Taratuta z kl. 6c.

Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych etapach konkursu.

Barbara Chmiel