×
Wyszukaj w serwisie
×

Uczniowie z PSP w Łosiowie bili rekord w czytaniu

Wspólne czytanie to fajna sprawa- przekonaliśmy się o tym włączając się do  ogólnopolskiej kampanii  „Jak nie czytam, jak czytam”. Celem przedsięwzięcia jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w  Szkole”. Inicjatywę w szkole  podjęły bibliotekarki: Anna Jelenkowska i Teresa Kandefer.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką wymyśliła ludzkość” ( W. Szymborska), dlatego właśnie 1 czerwca uczniowie i nauczyciele, zebrali się w sali gimnastycznej, by wspólnie czytać— każdy swoją  książkę. Smutne statystyki pokazują, że 63% dorosłych Polaków nie czyta książek, dlatego chcieliśmy udowodnić, że czytanie może być przyjemnością, przygodą i podróżą, w którą warto wyruszyć. Razem z rówieśnikami z całego kraju chcieliśmy przyczynić się do ustanowienia ,,rekordu czytania w jednym momencie’’

Dzień Dziecka tradycyjnie w  szkole obchodzony jest na sportowo, tym razem był również z książką. Naszym hasłem przewodnim były słowa  Josepha Addisona  „Czytanie jest tym dla umysłu, czym gimnastyka dla ciała”.

Obserwując zaangażowanie uczniów nie mamy wątpliwości, że czytanie jest w modzie.

Anna Jelenkowska