×
Wyszukaj w serwisie
×

Kolorowe dzieci

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

1 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lewinie Brzeskim było bardzo radośnie i bardzo kolorowo.

Tego dnia podsumowany został szkolny projekt  edukacyjny „Razem po zdrowie”. Wszyscy: dzieci i nauczyciele przybyli ubrani w kolorach owoców i warzyw. Imprezę rozpoczęły wybory Miss i Mistera koloru.  Uczniowie zaprezentowali się w oryginalnych, barwnych kreacjach. Na boisku szkolnym odbył się wspólny aerobic, który pobudził nas do działania.

A potem  podzieliliśmy się na zespoły zadaniowe wg swoich zainteresowań i bawiliśmy się w mniejszych grupach.

Nauczyciele zorganizowali mnóstwo atrakcji. Dzieci, miały okazję  zaprezentować swoje umiejętności uczestnicząc  w różnych zajęciach.

W bibliotece odbyła się nauka programowania. W świetlicy na warsztatach plastycznych twórczo realizowali się amatorzy origami i malarstwa..W holu powstał kącik kulinarny, gdzie młodzi kucharze z zapałem przygotowywali pyszną sałatkę owocową. Dużym powodzeniem cieszyły się eksperymenty i doświadczenia rozbudzające ciekawość świata  i aktywność naszych uczniów. Na sali gimnastycznej tancerze popisywali się w „tańcach połamańcach”.  Nauczycielki matematyki zorganizowały  grę  terenową, podczas której  przedstawiciele klas 4 – 6 rozwiązywali zadania praktyczne wędrując po Lewinie Brzeskim. Musieli wykazać się sprytem, wiedzą i umiejętnościami matematycznymi np.  sprawdzali połączenia kolejowe z określonym miastem, obliczali czas jazdy i ceny biletów.

Najwięcej dzieci wybrało  zabawy i gry ruchowe. Urządzono zawody drużynowe. Klasy I-III wzięły udział w wesołych konkurencjach.  Wszyscy mieli okazję  spróbować swoich sił np. w rzucie kaloszem i skokach w worku. Uczniowie klas IV-VI rozgrywali mecze piłki nożnej, siatkówki i grali w „dwa ognie”. Wspierali ich koledzy i nauczyciele kibicując i zagrzewając ich do  walki. Wszyscy  przy tym wspaniale się bawili .

1 czerwca w naszej szkole najważniejsza była dobra zabawa i zaangażowanie. Tym wykazali się wszyscy- dzieci i dorośli. W dobrych nastrojach zakończyliśmy ten dzień wspólnym czytaniem ulubionych książek na boisku szkolnym.

Dzień Dziecka był naprawdę udany. Nawet pogoda nam dopisała!

 Jolanta Mazur