×
Wyszukaj w serwisie
×

Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

W niedzielę 04.06.2017 roku na żwirowni 0.27 w Lewinie Brzeskim odbyły się zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Jak co roku zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodych wędkarzy. Dzięki wsparciu finansowemu od lokalnych władz, jednostek, przedsiębiorców oraz prywatnych osób ok. 100 dzieci rywalizowało z wędką w ręku.

Zbiórka przed zawodami zaplanowana była na godzinę 8.00. Po powitaniu zebranych zawodników wraz z opiekunami przez Prezesa Miejskiego Koła PZW Lewin Brzeski Stanisława Starca, rozpoczęły się zawody w 3 kategoriach wiekowych i trwały 2 godziny.

Po ostatnim sygnale odbyło się ważenie ryb. Mimo atmosfery zabawy wśród dzieci i ich opiekunów wkradła się nutka sportowej rywalizacji. Każdy był ciekawy, jaki osiągnie wynik.

Po zważaniu połowów wszystkich zawodników komisja sędziowska przystąpiła do przeliczania wyników. Dzieci w tym czasie częstowały się kiełbasą z ogniska oraz lodami, które w tak słoneczny dzień umilały czas oczekiwania na wyniki zawodów.

W każdej z trzech kategorii miejsca od 1 do 3 nagrodzone zostały pucharami i nagrodami rzeczowymi, miejsca od 4 do 10 medalami i również nagrodami, natomiast pozostałe dzieci otrzymały nagrody pocieszenia.

Wszystkie dzieci, jak co roku otrzymały paczki ze słodyczami, które jak zwykle dostarczyły im wiele radości. Dodatkowo został przyznany puchar za największą rybę zawodów.

Wyniki zawodów przedstawił V-ce Prezes ds. Sportu i Młodzieży Piotr Bernacki natomiast puchary, medale oraz nagrody rzeczowe wręczali Zastępca Burmistrza Lewina Brzeskiego Dariusz Struski oraz Prezes Miejskiego Koła PZW Lewin Brzeski Stanisław Starzec.

Dodatkową atrakcją z okazji Dnia Dziecka przygotowaną przez Ochotniczą Straż Pożarną z Lewina Brzeskiego była możliwość pływania łodzią motorową. Atrakcja ta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

Za pomoc w zabezpieczeniu imprezy i za dodatkową atrakcję dla dzieci dziękujemy.

Wyniki zawodów przestawiają się następująco:

Kategoria 4-6 lat

 I miejsce - Aleksander Kowcz

 II miejsce - Krzysztof Tomczyk

III miejsce - Filip Wnukowski

IV miejsce -Antoni Lipiec

V miejsce - Kaja Ziółkowska,

VI miejsce -Rafał  Wnukowski

VII miejsce -Paulina Kubiak

VIII miejsce -Zofia Opacka

IX miejsce – Marta Janiak,

X miejsce - Dominik Bęben.

 

Kategoria 7-10 lat

I miejsce - Kacper Silarski

II miejsce -Bruno Tasarski

III miejsce - Emilia Białas

IV miejsce -Marta Rynkiewicz

V miejsce -Mariola Wac

VI miejsce -Filip Popławski

VII miejsce -Radek Ziółkowski

VIII miejsce -Martyna Hojnacka

IX miejsce -Emilia Kowcz

X miejsce - Sebastian Gmyrek

 

Kategoria 11-13 lat

I miejsce - Kamil Wróbel

II miejsce - Bartek Szczepkowski

III miejsce - Jan Mraczek

IV miejsce -Szymon Żuk

V miejsce -Szymon Kutyła

VI miejsce -Kamil Domański

VII miejsce -Dawid Bęben

VIII miejsce-Dominik Popławski

IX miejsce -Łukasz Bigas

X miejsce - Igor Homątowski

Wszystkim dzieciom gratulujemy, a rodzicom i opiekunom serdecznie dziękujemy za przybycie. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów, a w tym roku byli to: Gmina Lewin Brzeski,

przedsiębiorstwa: Hurtownia Lodów IGLOMAK, Firma budowlana Jacek Kieroński, Sklep ABC Agnieszka Dubina, PH Sylwek- Sylwester Kleparski, PB Instal - Popławski Bogdan, Sklep zoologiczno-wędkarski JOKER - Piotr Bernacki, Piekarnia ŁOŚ - Rynkiewicz Mirosław, Rada Samorządu Mieszkańców - Lewin Brzeski, Koło PZW Lewin Brzeski, osoby prywatne: Pan Adam Andreasik, Pan Stanisław Starzec, Pan Michał Kaim, Pan Antoni Rak, Pan Mirosław Szuta, oraz Pan Józef Iżewski.

Pozostałe paczki z prezentami Zarząd Koła PZW w Lewinie Brzeskim przekazał do Świetlicy terapeutycznej w Lewinie Brzeskim.