×
Wyszukaj w serwisie
×

Kolejny sukces wokalny Małgorzaty Kalińskiej z Lewina Brzeskiego

W dniach 31.05.2017-6.06.2017r. Pani Małgorzata Kalińska (nauczyciel Przedszkola Publicznego nr 2) wzięła udział w XXVI Międzynarodowym Festiwalu Chorus Inside Summer , który odbył się we Włoszech.

Na co dzień Pani Małgosia kształci swoje umiejętności wokalne pod okiem profesjonalnych instruktorów Ośrodka Kultury w Niemodlinie. Bierze również udział w projektach muzycznych organizowanych przez BCK w Brzegu. Ponadto koncertuje na terenie województwa opolskiego i nie tylko.

Na festiwalu reprezentowała „Fundację Diamentowy Głos” z Warszawy, gdzie w ubiegłym roku zdobyła GRAND PRIX na Międzynarodowym Festiwalu „Wiktoria 2016” za interpretację piosenki z repertuaru Anny German.

Wyjazd do Włoch, to kolejny sukces naszej mieszkanki – ZŁOTY MEDAL DLA WOKALISTY ( GOLDEN DIPLOMA CONFERITO AL VOKALIST).

3.jpeg

W festiwalu, który odbył się w TEATRO MARRUCINO W CHIETI wzięło udział 500 osób, w tym ok.50 wokalistów i chóry. Uczestnicy reprezentowali kraje: Polskę, Włochy, Rosję, Ukrainę, Armenię, Bułgarię.

1.jpeg

Polskę reprezentowało trzech wokalistów i chór ze Szczecina Don Diri Don.

7.jpeg

Uczestników oceniało profesjonalne, międzynarodowe JURY -  Francesco Mazitelli (Włochy), Sarinek Sargsyan (Armenia, Polska), Alberto Ortolano (Włochy)

Nad całością festiwalu „czuwa” Stowarzyszenie Promocji i Dyfuzji Muzyki i Kultury w skali międzynarodowej

Prezydentem i organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Chorus Inside jest Davide Recchio – redaktor dwutygodnika Intercity Kultury muzycznej. Wiceprezes chóru Canosa Sannita, założyciel chóru Stowarzyszenia Terra”Abruzzo oraz chóru Gospel „Włoski Voices”.

4.jpeg

8.jpeg

Festiwal był bardzo dobrze zorganizowany i przebiegał ściśle według ustalonego programu. Oprócz części związanej typowo z przeglądem (przesłuchanie, koncert laureatów i ceremonia nagradzania oraz końcowy pochód wykonawców), był również czas na chwile relaksu nad Morzem Adriatyckim, zwiedzanie starego miasta Chieti, Lancziano. Cały jeden dzień pobytu poświęcony był na zwiedzanie Rzymu z przewodnikiem

9.jpeg

10.jpeg

Pani Małgosia uważa, że udział w festiwalu „przyniósł” jej  niezapomniane wrażenia muzyczne, kulturowe a  przede wszystkim poznała wspaniałych ludzi!

5.jpeg

6.jpeg