×
Wyszukaj w serwisie
×

Lewińskie Spotkania – Festiwal Sztuki Osób Niepełnosprawnych”

29 czerwca 2017 r. od godz. 9:30, na rynku w Lewinie Brzeskim, odbędzie się impreza integracyjna pn. „Lewińskie Spotkania – Festiwal Sztuki Osób Niepełnosprawnych” pod honorowym patronatem Burmistrza Lewina Brzeskiego oraz Marszałka Województwa Opolskiego.

Projekt jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON oraz Gminę Lewin Brzeski.

W wydarzeniu będą brali udział podopieczni placówek zajmujących się rehabilitacją społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych z terenu całego województwa opolskiego, opiekunowie, organizatorzy, goście, sponsorzy, wolontariusze oraz ludność lokalna.

Ideą przewodnią projektu jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych w społeczności lokalnej, propagowanie działań na rzecz integracji społecznej, skupienie uwagi społeczeństwa na talentach, potrzebach i potencjale osób niepełnosprawnych oraz pokazanie zarówno osobom niepełnosprawnym, jak i społeczeństwu, że niepełnosprawność ruchowa czy intelektualna nie jest równoznaczna z niepełnosprawnością społeczną.

W celu zaprezentowania społeczności lokalnej twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych, podczas festynu zostanie zorganizowany kiermasz rękodzieła artystycznego, gdzie organizacje biorące udział w przedsięwzięciu będą eksponowały wyroby artystów niepełnosprawnych.

W programie również:

-           konkurs piosenki (tematem przewodnim konkursu będą wakacyjne przeboje)

-           konkurs plastyczny (plener malarski)

-           konkurs rękodzieła artystycznego (zdobienie dowolną techniką materiałowych, ekologicznych toreb)

-           integracyjna zabawa taneczna na rynku przy wtórze grającego na scenie zespołu muzycznego

-           występy zaproszonych gości

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej imprezie !!!

DOCXRegulamin festynu.docx

plakat.jpeg