×
Wyszukaj w serwisie
×

Europa i świat na wyciągnięcie ręki, czyli zajęcia literacko-podróżnicze w bibliotece

Wakacje tuż tuż, więc nadszedł czas poszukiwania miejsc przeznaczenia urlopowych podróży. Uczniowie klas pierwszych i drugich, którzy odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Lewinie Brzeskim w ramach projektów „Europa pełna baśni" i „Świat pełen baśni", po odbytych zajęciach poleciliby zapewne słoneczną Hiszpanię i różnorodną Ugandę.

Pierwszoklasiści zostali wprowadzeni w hiszpańskie klimaty odgłosami z kanaryjskich plaż, parkietu do tańca flamenco oraz stadionu piłkarskiego. Po przyswojeniu dawki wiedzy o Hiszpanii podczas wyczerpującej gry w kości, dzieci zrobiły sobie sjestę pod plażowym parasolem i w atmosferze szumu morskich fal wysłuchały hiszpańskiej baśni. Na pamiątkę spotkania dzieci wykonały zakładki do książek w kształcie gitary i wachlarza.

Uczniowie klas drugich z kolei opuściły bibliotekę z samodzielnie wykonanymi przewodnikami turystycznymi po Ugandzie - niewielkim, ale zachwycającym swą urodą kraju leżącym w sercu Afryki. Spotkanie było okazją do rozwijania umiejętności wyszukiwania informacji oraz do podjęcia dyskusji na temat sposobów oszczędzania wody. Dyskusję sprowokowała treść wysłuchanej baśni „O tym, jak afrykańskie żurawie zdobyły swoje korony".

Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie się w projekt i życzymy udanych wakacyjnych podróży (najlepiej z książką w ręku).

 

 

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl