×
Wyszukaj w serwisie
×

XIII bieg patrolowy w Publicznej Szkole Podstawowej w Łosiowie

20 czerwca odbył się  Bieg Patrolowy. Impreza była okazją do promocji działań związanych z realizacją projektów:, „Szkoła Promująca Zdrowie” i  „Trzymaj Formę” i „Żółty Talerz” .

XIII edycja imprezy przebiegała pod hasłem „Wiem co jem”, a jej głównym celem  było propagowanie zdrowego stylu życia i zasad współzawodnictwa. W rywalizacji wystartowało 20  czteroosobowych patroli;  w  ich składzie znaleźli się uczniowie z klas 4-6. Przed startem zespoły otrzymały   karty zadań. Trasa konkursowa długości 2 kilometrów składała  się z 4 stanowisk. Na poszczególnych punktach kontrolnych zawodnicy odpowiadali na pytania dotyczące zdrowego żywienia. W rywalizacji liczyła  się wiedza i  czas. W konkursie nie było jednak przegranych - każda z reprezentacji otrzymała nagrody. Po ciężkich zmaganiach na uczniów czekał poczęstunek przygotowany przez pracowników szkoły (grillowane kiełbaski, napoje i słodkie przekąski).

Zwycięzcy Biegu Patrolowego:

I miejsce – Tomasz Płuciennik - kl. 3b, Patryk Kuliński  i Przemysław Mrozik- klasa 5;

II miejsce - Marcin Marciniak i  Mateusz Niedzielski- kl.4, Tymoteusz Kulczycki, Eryk Zdun-  kl.6;

III miejsce – Wojciech Pawiński i Salwador Tomczuk- kl.3a, Sebastian Mrozik- kl.5,  Oliwia Haręza-kl6.

Organizatorem zawodów była Anna Jelenkowska i Piotr Barszcz. Nagrody i poczęstunek ufundowali: Burmistrz Lewina Brzeskiego, Rada Sołecka w Łosiowie, Bank Żywności w Luboszycach, Rada Rodziców, Uczniowski Klub Sportowy Olimpicus i Zarząd Rejonowy PCK w Brzegu.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację imprezy.

Zapraszamy za rok!!  Bieg Patrolowy to nie tylko świetna zabawa dla uczniów, ale przede wszystkim doskonała lekcja zdrowia,  której co roku bierze udział cała  społeczność  szkolna.