×
Wyszukaj w serwisie
×

Czy ktoś z Was zna... BAJKĘ KRZYWĄ?

W dniu 9 czerwca 2017 roku w sali kominkowej Gimnazjum Publicznego w Lewinie Brzeskim baśń o Czerwonym Kapturku rozegrała się według zupełnie nowego scenariusza. Wilk postanowił nie zjadać dziewczynki zmierzającej do swojej babci, a Czerwony Kapturek korzystając z okazji namówił głodnego Wilka do opowiedzenia dzieciom zupełnie nowej, choć trochę krzywej bajki. A było tak...

Już na samym starcie publiczność otrzymała zadanie zaopiekowania się dość dziwnymi przedmiotami takimi jak stary but czy kilogram mąki. Potem na scenę wkroczył Czerwony Kapturek i Wilk, którzy z pomocą pomysłowego pisarza opowiedzieli dzieje pewnego Królestwa. Z chwili na chwilę robiło się ono coraz bardziej krzywe, więc Królowa wspierana przez swego małomównego acz silnego męża postanowiła zawezwać Maga. Ten z pomocą przedmiotów będących w posiadaniu publiczności sporządził miksturę, która pozwoliła wywabić i schwytać sprawcę „krzywych kłopocików" – niejakiego Chochlika. Rozczochrany stwór torturowany gilgotkami przywrócił ostatecznie porządek w Królestwie. Radości, świętowaniu i tańcom nie było końca...

Opisane powyżej przedstawienie teatralne przygotowali i wystawili wolontariusze Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim. W „Krzywej bajce" zagrali:

Wilk – Natalia Sobolewska

Czerwony Kapturek – Ewa Stojanowska

Królowa – Anna Czarnecka

Król – Emilia Tworzydło

Mag – Angelika Gryzowska

Chochlik – Zuzanna Walicka

W trakcie przedstawienia pomagali również Daria Buchcic oraz Szymon Kaczmarek. Wszystkim wolontariuszom gratulujemy udanego występu oraz dziękujemy za zaangażowanie i pracę.

Biblioteka składa również serdeczne podziękowania na ręce Dyrekcji oraz Pracowników Gimnazjum Publicznego w Lewinie Brzeskim za pomoc w zorganizowaniu wolontariatu oraz za udostępnienie sali kominkowej na finałowy występ.

 

 

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl