×
Wyszukaj w serwisie
×

I N F O R M A C J A

W dniu 16 czerwca br. zakończyła się tegoroczna akcja zwalczania komarów w Gminie Lewin Brzeski. Zabieg odkomarzania wykonano metodą zamgławiania przestrzennego na terenach zielonych w Gminie Lewin Brzeski.

Zastosowano urządzenia fabrycznie przeznaczone do zamgławiania oraz oprysku grubokropistego, gwarantujące stałe stężenie preparatu w oparach cieczy roboczej. Wykorzystano preparaty chemiczne: Cipex oraz Vectobac, wpisane do rejestru właściwego ministra o dopuszczeniu do stosowania.

Urządzenia rozpylające preparat są dość hałaśliwe, więc akcję prowadzono wieczorami i nocą. Rozpylana i unosząca się mgła jest nieszkodliwa dla ludzi i zwierząt, a zabójcza dla komarów, kleszczy i meszek. Opryski prowadzone były na dwa sposoby – poprzez rozpylanie preparatu jadąc czterokołowcem oraz ze sprzętu zamontowanego na plecach pracowników poruszających się pieszo.

Akcja była przeprowadzona na obszarze 200 ha – na terenach gminnych publicznych, rekreacyjnych, oświatowych, zielonych.

Odkomarzanie prowadzono etapowo z uwagi na to, że opryski można prowadzić wyłącznie przy bezdeszczowej pogodzie i w odpowiednich zakresach temperatur.

Akcja zostanie powtórzona w lipcu, ale już na mniejszej powierzchni.

Za odkomarzanie zapłaciła nasza Gmina, koszt 123,00 zł za hektar.