×
Wyszukaj w serwisie
×

Pożegnanie absolwentów Gimnazjum

Dnia 22 czerwca 2017r. odbyło się w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Uroczystość miała szczególny charakter ponieważ ten rok szkolny był ostatnim w którym Gimnazjum funkcjonowało w obecnym kształcie.

Z dniem 31 sierpnia 2017r. wwyniku wdrażanej reformy gimnazjum jako odrębna placówka oświatowa kończy swoją działalność. Od 1 września, obecne klasy I i II gimnazjum zostają włączone do nowej, ośmioletniej szkoły podstawowej. Do szkoły tej przejdą również nauczyciele i pracownicy gimnazjum. Dlatego też uroczyście, ale i z odrobiną smutku zakończony został rok szkolny 2016/2017.

Na uroczystość przybyli uczniowie ze swoimi rodzicami, pracownicy i przyjaciele placówki a także włodarz gminy – Burmistrz Artur  Kotara .

DSC_0632.jpeg

Uroczystość była wyśmienitą okazją do złożenia podziękowań wszystkim zaangażowanym w życie szkoły.

DSC_0644.jpeg

Burmistrz w pierwszej kolejności podziękował uczniom wyróżnionym w nauce oraz pogratulował sukcesów osiągniętych na egzaminie gimnazjalnym. Życzył również wszystkim uczniom kończących szkołę dalszych sukcesów na następnych etapach edukacyjnych.

Wyraził wdzięczność nauczycielom i wychowawcom za wysoką jakość pracy, za każdy dzień poświęcony uczniom, który wpłynął na rozwój ich zainteresowań. Podziękował wszystkim pracownikom szkoły, bez których szkoła nie byłaby pełna sukcesów i radości oraz rodzicom, którzy wsparli swoje dzieci w nauce, a także zaangażowali się w życie szkolne.

W zmieniającej się rzeczywistości szczególne podziękowania i słowa uznania za swoją pracę skierował do Pani Dyrektor Zuzanny Gwarys za jej zaangażowanie i wkład w funkcjonowanie i kierowanie gimnazjum a także złożył podziękowania za wszelkie inicjatywy podejmowane na rzecz szkoły i dobrą współpracę w minionym roku szkolnym (na mocy ustawy Pani Dyrektor od września 2017r. będzie pełnić funkcję wicedyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Lewinie Brzeskim).

DSC_0671.jpeg

Uroczystość pożegnania absolwentów była również sposobnością, aby złożyć podziękowania za bohaterski czyn dla nauczyciela wychowania fizycznego - Pana Romana Gołębiowskiego.

 W miesiącu lutym miało miejsce zdarzenie losowe związane z zasłabnięciem jednej z uczennic, której z pomocą pospieszył Pan Roman. Dzięki swojej postawie i stanowczemu, błyskawicznemu działaniu dokonał resuscytacji oraz udzielił dziewczynce pomocy do przyjazdu karetki. Burmistrz podziękował Panu Romanowi za wzorową postawę oraz wręczył symboliczny podarunek.

 

 

Podsumowując burmistrz życzył wszystkim udanych, ciepłych i bezpiecznych wakacji, wspaniałych przygód i niezapomnianych wrażeń.