×
Wyszukaj w serwisie
×

Noc egipskich ciemności w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim

Z okazji zakończenia roku szkolnego dzieci klas IV-VI szkoły podstawowej przybyły do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim, aby uczestniczyć w niezwykłych wydarzeniach, które już od siedmiu lat w tym właśnie czasie rozgrywają się pod osłoną nocy w murach biblioteki.

Atmosferę tegorocznej nocy w bibliotece tworzyły kojarzące się ze starożytnym Egiptem elementy takie jak gorąca pustynia, życiodajna rzeka Nil, wspaniali faraonowie, papirusy z hieroglifami, ale też mroczne grobowce i budzące grozę mumie. Dzieci jeszcze przed zachodem słońca poczyniły przygotowania do czekających na nie mocnych wrażeń i niczym naukowcy biorący udział w ekspedycji archeologicznej "wykopywały" z piasku skorupy starych naczyń, które następnie sklejały w jedną całość, co stanowiło klucz otwierający wrota do piramidy faraona Tutenchamona. Uczestnicy musieli w przeciągu godziny przemierzyć cały grobowiec, wykonując rozmaite zadania oraz poszukując po drodze przedmiotów wyniesionych z komory grobowej faraona. Warunkiem bezpiecznego opuszczenia labiryntu było oddanie skarbów należących do mumii oraz wykonanie wszystkich zadań, w tym odkrycie szyfru otwierającego wrota do świata śmiertelników. Niestety nikomu nie udało się opuścić grobowca na czas, przez co młodzi egiptolodzy doświadczyli "egipskich ciemności".

Przejście egipskiego labiryntu nie było jedynym wyzwaniem. Nocną imprezę urozmaiciło również pozowanie do portretu faraona, zawijanie się w bandaże, wykonywanie tańca mumii, zabawy integracyjne i ruchowe oraz sesja filmowa z mumią w roli głównej. O spaniu nie było mowy. Dzieci opuściły bibliotekę niewyspane, ale zadowolone.

 

 

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl