×
Wyszukaj w serwisie
×

Piknik w Strzelnikach

Tradycją już jest, że Biblioteka Publiczna w Strzelnikach rozpoczyna lato oraz wakacyjny sezon wielkim piknikiem, na który zaprasza wszystkich mieszkańców.

Również w tym roku 1 lipca, w sobotnie popołudnie, dzieci wraz z rodzinami przywitały lato i upragnione wakacje. Na placu zabaw odbyła się szósta już edycja „Pikniku z Biblioteką”. Współorganizatorem wydarzenia był sołtys wsi Pan Tadeusz Moroziński, który zapewnił dzieciom wiele atrakcji. Biblioteka zaprosiła uczestników spotkania do udziału w olimpiadzie sportowej. W przygotowanych konkurencjach chętnie uczestniczyli również rodzice. Natomiast zawody literackie przyciągnęły tych, którzy chcieli sprawdzić swoją wiedzę na temat znanych bajek.

W zorganizowanych przez bibliotekę konkursach można było wygrać nagrody oraz słodycze ufundowane przez sołtysa Strzelnik. Pan Tadeusz Moroziński postarał się również o atrakcję, która sprawiła radość nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Zaproszeni przez sołtysa strażacy z OSP w Lewinie Brzeskim zaprezentowali wszystkim sprzęt jakim ratują życie, opowiedzieli najmłodszym o swojej pracy, a chętne dzieci mogły usiąść za kierownicą wozu strażackiego. Miłośnicy tego zawodu próbowali także swoich sił w trafianiu do celu wodą z węża strażackiego. Dodatkową atrakcją, którą zapewnił sołtys była grochówka, którą specjalnie na tę okazję ugotowali strażacy.     

W trakcie trwania „Pikniku z Biblioteką” zorganizowany został mecz piłki nożnej juniorów oraz oldbojów, który przyciągnął wielu sympatyków tej gry, a także zakończył biblioteczną część spotkania. Wszystkie  dzieci mogły cieszyć się słońcem oraz czasem, który spędzony został z rodziną – a to przecież jest najważniejsze.

A wieczorem, dzięki uprzejmości właściciela Sklepu Wielobranżowego ze Strzelnik, Pana Ireneusza Klimczaka mieszkańcy mogli miło spędzić czas na zabawie z DJ – em.

Zapraszamy na kolejny piknik już za rok.

 

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim oraz Biblioteka Publiczna w Strzelnikach

serdecznie dziękują sołtysowi Strzelnik Panu Tadeuszowi Morozińskiemu

 za zaangażowanie w organizację „Pikniku z Biblioteką”

 

Organizatorzy: Biblioteka oraz sołtys Strzelnik

serdecznie dziękują

Sklepowi Wielobranżowemu Ireneusz Klimczak -

sponsorowi lodów dla dzieci oraz oprawy muzycznej

 

Organizatorzy: Biblioteka oraz sołtys Strzelnik

serdecznie dziękują

strażakom OSP z Lewina Brzeskiego

za niezwykłe zaangażowanie oraz czynny udział

w „Pikniku z Biblioteką”

 

 

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl