×
Wyszukaj w serwisie
×

„Piknik na Florydzie” czyli wojskowy zawrót głowy

W dniu 12.07.2017 r. nasze dzieci z Chróściny i Skorogoszczy, a było ich czterdzieścioro, spędziły na terenie 1 Brzeskiego Pułku Saperów w Brzegu dzień pod okiem wojska, policji, i innych służb mundurowych. Organizatorem imprezy było Towarzystwo Społeczno-Kulturalne „ Teraz Wieś” przy współudziale OODR w Łosiowie.

 Opiekunem naszej grupy był sympatyczny st. szeregowy Mateusz, który towarzyszył nam przez cały dzień. W jednostce czekały na nas liczne atrakcje, między innymi:  pokazy sprzętu wojskowego, tory przeszkód, strzelanie z łuku, pokaz robotów, symulatory jazdy, paintball i wiele innych.  Największym hitem okazała się jednak  przejażdżka amfibią PTS i pływanie łódkami wojskowymi po stawie. Tutaj też każdy musiał obowiązkowo spróbować przepysznej wojskowej grochówki i zbożowej kawy z mlekiem.

Kolejna frajdą dla naszych milusińskich był przystanek w brzeskim Aquaparku gdzie przez godzinę szalały w wodzie. Potem przejechaliśmy na Zamek Piastów Śląskich i tu pod okiem instruktorów czekały na nas zajęcia plastyczne. Około godziny 16.00 dzieci wróciły szczęśliwie do domów. Były potwornie zmęczone ale bardzo zadowolone. Do zobaczenia za rok na Florydzie!

Organizacją wyjazdu i opieką nad uczestnikami  zajęły się panie z Koła Gospodyń w Chróścinie. Szczególne podziękowania kierujemy dla Anny i Renaty Zazula, Asi Rak, Ani Śrutwy, Iwony Hajt i Dawida Mazura.  

Dziękujemy tez naszemu Panu Burmistrzowi za sfinansowanie kosztów przejazdu autokarem a opiekunowi Mateuszowi za cierpliwość.

AZ