×
Wyszukaj w serwisie
×

Półkolonia  „Cztery żywioły” zakończona

 „Cztery żywioły” to hasło przewodnie półkolonii zorganizowanej w Skorogoszczy. W zajęciach, które odbyły się w dniach 10.07 – 14.07.2017r. (poniedziałek – piątek) uczestniczyło 15 miejscowych dzieci. Organizatorem przedsięwzięcia była Filia Biblioteczna w Skorogoszczy.

Dlaczego akurat żywioły? Bo woda, ogień, powietrze i ziemia są ludziom niezbędne i nie byłoby bez nich życia. Stanowią o sile i pięknie natury. Od wieków były inspiracją dla filozofów oraz malarzy. Bywają jednak bardzo niebezpieczne. I nigdy dość wiedzy o zagrożeniach jakie niosą i o tym, jak się wobec nich zachować. W zrozumieniu „żywiołowej” tematyki pomogła dzieciom wizyta w Ogrodzie Zoologicznym we Wrocławiu wraz z Afrykarium,  w Aeroklubie Opolskim, spotkanie ze strażakami z OSP w Skorogoszczy,  którzy przeszkolili uczestników półkolonii w niesieniu pierwszej pomocy, obejrzenie filmu „Cztery żywioły” oraz własna twórczość plastyczna inspirowana żywiołami.

Prócz tego podczas zajęć odbył się piknik, wycieczka do Opola na seans nowej części Minionków, wizyta w Filharmonii Opolskiej oraz wycieczka do przepięknego zamku w Rogowie Opolskim.

Zakończeniem półkolonii było ognisko z kiełbaskami, rozdanie pamiątkowych dyplomów i drobnych upominków.

Organizator serdecznie dziękuje:

  • Pani Róży Fiałce oraz  Pani Dorocie Dratwie-Postrożnej za opiekę nad grupą;
  • Panu Krzysztofowi Kowalskiemu oraz Panu Krzysztofowi Kałamarzowi za przeprowadzony kurs pierwszej pomocy;
  • Pani Katarzynie Karwaczyńskiej za niezwykle ciekawe spotkanie w Filharmonii Opolskiej.

 

 

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl