×
Wyszukaj w serwisie
×

Wakacje w Strzelnikach

„Hello wakacje.  Biblioteczne podróże – małe i duże” – tak brzmiało tegoroczne hasło wakacji w Strzelnikach, które odbywały się w dniach otwarcia biblioteki od 10 do 21 lipca. Biblioteka postanowiła zabrać dzieci do trzech najbardziej znanych krajów – upragnionych celów wakacyjnych podróży. Uczestnicy spotkań poznali Grecję, Włochy oraz Hiszpanię.

Ciekawostki dotyczące poszczególnych krajów zadziwiały dzieci, bo kto wiedział, że w Hiszpanii stworzono lizaka Chupa Chups, a logo (popularną stokrotkę) zaprojektował sam Salvador Dalí. Uczestnicy nauczyli się „wytwarzać” własne lizaki. Najpiękniejsze wyszły te, które przeznaczone były dla najbliższych. W Grecji  wykonały natomiast sałatkę grecką i niektórzy po raz pierwszy kosztowali oliwek. We Włoszech tradycyjnie dzieci upiekły pizzę według własnego pomysłu. Kulinarne zajęcia bardzo wszystkich cieszyły. Jednak najbardziej wyczekiwaną była gra terenowa. Dotyczyła terenu wsi Strzelniki oraz skrywała wiele zadań, które ukryte były w nieoczekiwanych miejscach. Na szczęście do każdego z nich prowadziła mapa.

W każdym dniu organizowane były rozgrywki sportowe, zagadki literackie oraz turnieje gier planszowych. Wszystkim dzieciom dziękujemy za przybycie i życzymy bezpiecznych, udanych wakacyjnych wyjazdów. Zarówno tych bliskich, jak i dalekich.

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl