×
Wyszukaj w serwisie
×

"(O)POLSKIE NAJ...", czyli NAJfajniejsze wakacje z Biblioteką Publiczną w Lewinie Brzeskim

Wszyscy wiedzą, że NAJdłuższą rzeką w Polsce jest Wisła, a NAJwyższym polskim szczytem są Rysy. Niewielu jednak zna nazwę NAJmniejszego miasta w Polsce bądź NAJgłębszej polskiej jaskini. Dzieci uczestniczące w tegorocznym Wakacyjnym Tygodniu z Biblioteką miały okazję poznać polskie "NAJ", a także odwiedzić i pogłębić wiedzę na temat kilku NAJciekawszych miejsc w NAJmniejszym województwie w Polsce.

Wiedzą o polskich "NAJ" dwudziestu pięciu uczestników wakacji z biblioteką popisywało się pierwszego dnia półkolonii podczas zabaw, których integralną częścią było budowanie NAJwyższych wież z książek, NAJdłuższych węży z papierowych rolek, a także wyłanianie NAJszybszych czy NAJsilniejszych drużyn.

W drugim dniu dzieci odwiedziły Muzeum Śląska Opolskiego, gdzie wykonywały NAJpiękniej świecące neony, na wzór tych, które rozświetlały ulice Opola lat 60-tych. Wycieczkę po NAJwiększym opolskim mieście zakończyła wizyta na Wieży Piastowskiej stanowiącej NAJbardziej charakterystyczny zabytek województwa opolskiego.

W trzeci dzień, podczas pieszej wycieczki do Strzelnik, dzieci napotkały NAJdziwniejsze drzewo rosnące w zabytkowym parku w Łosiowie, a u celu podróży odwiedziły piękny strzelnicki kościółek, podziwiając unikatowe polichromie - NAJcenniejsze malowidła gotyckiej sztuki na Śląsku. Dzięki uprzejmości i gościnności Sołtysa Strzelnik oraz wiejskiej biblioteki, pozostały czas dzieci spędziły na pieczeniu kiełbasek przy ognisku oraz luźnych zabawach na świeżym powietrzu.

Czwartkowe plany pomieszała deszczowa pogoda, dlatego grę terenową z poznawaniem NAJciekawszych zabytków Lewina zastąpiły zabawy w bibliotece.

Piątek był dniem NAJluźniejszym. Uczestnicy relaksowali się na wyjeździe do opolskiego kina. NAJfajniejszy w tym dniu był Kapitan Majtas, z którym mogłyby rywalizować jedynie lodowe desery zakupione przed powrotem  do Lewina.

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl