×
Wyszukaj w serwisie
×

Gmina Lewin Brzeski rusza na pomoc gminie Brusy.

Uprzejmie informujemy, że pod patronatem Burmistrza Lewina Brzeskiego, Towarzystwo Przyjaciół Lewina podjęło inicjatywę przeprowadzenia zbiórki na rzecz mieszkańców gminy Brusy poszkodowanych w wyniku nawałnicy jaka przeszła nad północną Polską w sierpniu br.

Gmina Brusy jest jedną z tych pomorskich miejscowości, które po ostatnich nawałnicach ucierpiały najbardziej. Skala zniszczeń jest ogromna. Całkowitym lub częściowym zniszczeniom uległo blisko tysiąc obiektów mieszkalnych i gospodarczych oraz hektary lasów.

Jako gmina doświadczona powodzią w 1997 roku mamy świadomość jak cenna jest każda pomoc, gdy w wyniku kataklizmu zniszczeniu ulega dorobek całego życia ludzi poszkodowanych w kataklizmie. Pomoc ze strony gminy Lewin Brzeski, poszkodowanym mieszkańcom gminy Brusy, będzie wyrazem wdzięczności dla tych wszystkich, który pomagali nam przed 20 laty.

Dlatego też, zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, osób prywatnych  i firm, którym los mieszkańców Brus nie jest obojętny, o wsparcie rzeczowe i finansowe.


W uzgodnieniu z Burmistrzem gminy Brusy ustaliłem, że  najbardziej oczekiwaną formą pomocy są w szczególności agregaty prądotwórcze, plandeki, środki czystości, chemia gospodarcza. Potrzebne są także wszelkie materiały budowlane dla rodzin, które chcą odbudować swoje domy. Pilnie poszukiwani są także wolontariusze do prac budowlanych  i usuwania skutków nawałnicy – chętnych prosimy o kontakt z Wydziałem Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim tel. 77 424 66 36.

Na moją prośbę Zarząd Mienia Komunalnego, uruchomił punkt zbiórki darów.  Wszystkie dary można składać w Zarządzie Mienia Komunalnego w Lewinie Brzeskim przy ul. Konopnickiej 3, od 01 września do 20 października 2017, od poniedziałku do piątku  w godzinach od 6.00 do 14.00 kontaktując się jednocześnie z Panem Ryszardem Szkutą, tel. 509 397 506. 

Ponadto w dniach od 01 września 2017 rokuna ulicach Lewina Brzeskiego przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy. Za środki zebrane przez wolontariuszy zakupione zostaną artykuły potrzebne mieszkańcom Brus.

Szczegółowych informacji w sprawie zbiórki darów udziela również, w imieniu Towarzystwa Przyjaciół Lewina, Pani Anna Guga, pracownik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim, tel. 77 424 66 36.

Będę wdzięczny za każdą formę okazanej pomocy.

 

Burmistrz Lewina Brzeskiego

Artur Kotara