×
Wyszukaj w serwisie
×

Sołectwa uhonorowane

Dnia 6 września 2017r. Burmistrz Artur  Kotara zaprosił do Urzędu przedstawicieli sołectw z Łosiowa i Chróściny, aby osobiście podziękować i pogratulować zdobycia wyróżnień w konkursach organizowanych w czasie Dożynek Wojewódzkich w Namysłowie w dniu 3 września 2017r.

Na dożynkach wojewódzkich sołectwo Łosiów otrzymało wyróżnienie najpiękniejszej wsi XX-lecia Odnowy Wsi.

Chróścina zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Koron Dożynkowych, a także prestiżową nagrodę publiczności za najpiękniejszą koronę.

Laureaci konkursu wojewódzkiego odebrali z rąk Burmistrza Lewina Brzeskiego podziękowania za wzorową promocję gminy Lewin Brzeski.

20170906_135642.jpeg

Burmistrz Artur  Kotara  złożył na ręce sołtys Łosiowa Pani Małgorzaty Wieczorek-Smolińskiej podziękowania dla wszystkich mieszkańców zaangażowanych w odnowę i rozwój wsi. Podziękował również Panu Mieczysławowi Adaszyńskiemu, głównemu liderowi Rozwoju i Odnowy Wsi w Łosiowie.

Zdobycie tych wyróżnień to wyraz uznania dla umiejętności, otwartości na ciekawe pomysły oraz wytrwałości i zaangażowania, z jakimi sołtysi, jak i liderzy wsi podchodzą do działań wspomagających rozwój swoich sołectw.

Podziękowania skierowane zostały również dla zaangażowanych mieszkańców Chróściny.

Chróścina to prężnie rozwijająca się miejscowość, która otwarta jest na ciekawe pomysły i aktywnie kultywuje tradycje. Burmistrz złożył na ręce sołtysa Pana Romana Zazuli podziękowania za pomysłowość, włożoną w wykonanie prezentowanej korony dożynkowej. Podziękował również za kontynuowanie zwyczajów dożynkowych  i przekazywanie ich młodemu pokoleniu.

Komentując sukces miejscowości z gminy Lewin Brzeski burmistrz podkreślił znaczenie aktywizacji obywatelskiej i integracji, jaką przyniosła wspólna praca mieszkańców na rzecz rozwoju i promocji miejscowości.