×
Wyszukaj w serwisie
×

Zbiórka Odpadów Wielkogabaryowych

I N F O R M A C J A

 

PRZYPOMINA SIĘ, ŻE W DNIACH  
4, 5, 6, 9 i 24 października 2017 r.
NA TERENIE GMINY LEWIN BRZESKI FIRMA REMONDIS – OPOLE SP. Z O.O. ZORGANIZUJE  

ZBIÓRKĘ ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

 

Do komunalnych odpadów wielkogabarytowych zalicza się m.in.: stare meble, wersalki, krzesła, stoły, fotele, dywany, materace, okna, drzwi, rowery, zabawki dużych rozmiarów, wózki dziecięce, umywalki, muszle klozetowe, wanny, grzejniki. lodówki, pralki, kuchenki, suszarki, czajniki itp.

Do odpadów wielkogabarytowych nie zalicza się części samochodowych, odpadów remontowych, odpadów ogrodowych, niesegregowanych odpadów komunalnych, odpadów niebezpiecznych: papa, azbest, popiół a także odpadów komunalnych w workach.

W związku z powtarzającym się problemem wystawiania opon, przypomina się, że podczas zbiórki odpadów wielkogabarytowych będą zabierane tylko opony samochodowe w ilości do 4 sztuk z jednego gospodarstwa. Odpady pochodzące z remontów mieszkań i budynków nie są odpadami wielkogabarytowymi i nie będą przy tych zbiórkach odbierane.

Mieszkańcy proszeni są o wystawienie wyżej wymienionych odpadów, przy swojej posesji bądź w przypadku zabudowy wielorodzinnej przy pojemnikach zbiorczych, w miejscach umożliwiających swobodny dojazd, w dniu wywozu do godziny 6:00 rano.

Zabrania się wystawiania odpadów wielkogabarytowych w innym terminie niż planowana zbiórka.

Przypominamy, że odpady wielkogabarytowe można samodzielnie, bez żadnych dodatkowych opłat, przekazać do Gminnego Punktu Zbierania Odpadów Komunalnych w Lewinie Brzeskim, przy ul. Fabrycznej, na terenie Oczyszczalni Ścieków. GPSZOK czynny jest we wtorki i czwartki od godziny 13:00 do 17:00.

 

HARMONOGRAM ZBIÓRKI ODPADÓW:

04.10.2017 r. (środa)

Lewin Brzeski

 

05.10.2017 r.

(czwartek)

Skorogoszcz, Chróścina, Mikolin, Golczowice, Borkowice, Niwa

06.10.2017 r. (piątek)

Łosiów, Strzelniki, Różyna, Buszyce, Błażejowice, Przecza, Oldrzyszowice

09.10.2017 r.

(poniedziałek)

Kantorowice, Leśniczówka, Wronów, Sarny Małe, Jasiona, Nowa Wieś Mała, Stroszowice, Raski, Ptakowice

24.10.2017 r. (wtorek)

zabudowa wielorodzinna w miejscowości Łosiów, Leśniczówka, Przecza, Ptakowice