×
Wyszukaj w serwisie
×

Delegacja Lewina Brzeskiego w Szegvar

W pierwszym tygodniu października, w odpowiedzi na zaproszenie Pana Gémesa László, Burmistrza partnerskiego miasta Szegvar, delegacja z Lewina Brzeskiego, miała przyjemność gościć na corocznym Festiwalu Wina. Do Szegvar wybrał się Burmistrz Artur  Kotara  wraz z delegacją oficjalną Urzędu, Nauczycielami, Przedstawicielkami Koła Gospodyń Wiejskich z Chróściny, Przedstawicielami Polskiego Związku Wędkarskiego oraz Sołectw z Różyny i Chróściny.
            W trakcie trwającego Festiwalu Wina, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały lokalne potrawy, którymi częstowano przybyłych na festiwal gości. Mieszkańcy Szegvar mogli popróbować polskich pierogów, przepysznych kołaczy i rogalików z nadzieniem. Dziękujemy członkom polskiej delegacji za aktywny udział podczas pobytu na Węgrzech. W szczególności dziękujemy: Panu Sołtysowi Chróściny Romanowi Zazula, Paniom: Annie Zazula, Renacie Zazula, Reginie Uchańskiej, Bogusławie Wyżyn, za zaangażowanie w organizację stoiska Gminy Lewin Brzeski na corocznym Festiwalu Wina.

 Wyjazd należy zaliczyć do bardzo udanych, oprócz pogody, delegacja doświadczyła również dobrze znanej węgierskiej gościnności oraz towarzyszącej pobytowi niezwykłej atmosfery.

Dziękujemy Burmistrzowi partnerskiego miasta za zaproszenie i gościnność. Już dziś zapraszamy delegację z Węgier do odwiedzin naszej gminy.