×
Wyszukaj w serwisie
×

Świetlica Terapeutyczna w Srebrnej Górze

W bieżącym roku szkolnym 2017/2018 postanowiliśmy kontynuować sobotnie wycieczki dla dzieci. My czyli Świetlica Terapeutyczna w Lewinie Brzeskim.

W związku z tym 7 października 2017 roku pojechaliśmy zdobywać  Twierdzę Srebrna Góra.

 Pogoda była typowo jesienna czyli kapryśna – chmury, wiatr, mżawka, ale i przebłyski pięknego, ciepłego słoneczka. Nam jednak żadna aura niestraszna. Wdrapaliśmy się na Twierdzę, gdzie podzieleni na dwa zespoły: francusko – polski i koalicji antyfrancuskiej, rywalizowaliśmy w wykonywanych zadaniach,a także zapoznaliśmy się z historią twierdzy. Odbyło się również zwiedzanie kompleksu oraz prezentacja  broni czarnoprochowej.

Po części aktywnej przyszedł czas na ciepły posiłek czyli kiełbaski prosto z ogniska. Smakowały wyśmienicie. Dzieci odwiedziły oczywiście sklepik z pamiątkami, gdzie zakupiły magnesy, pocztówki, a także bransoletki (dziewczynki) i łuki oraz miecze (chłopcy). Każdy znalazł coś dla siebie.

Po całym dniu na świeżym powietrzu wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Ta sobota była bardzo udana!!!

Następną wycieczkę planujemy zorganizować 25 listopada. Pojedziemy na krytą pływalnię do Strzelina. Szczegóły i zapisy niebawem. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

Bronisława Nazarko